Xərçəng xəstəliklərinin yüksək keyfiyyətli müalicəsi
“Ümit” beynəlxalq onkoloji tomoterapiya mərkəzi (Astana) çoxixtisaslı klinikaya və onkoloji mərkəzə malikdir.
Sərgidə onkoloji mərkəzimizin tomoterapiya və diaqnostika şöbəsi təqdim olunub. Klinikada kimyaterapiya şöbəsi fəaliyyət göstərir ki, bu da xərçəng xəstələrini tamamlanmış dövrə üzrə xidmətlərlə təmin etməyə imkan verir. Biz bir yaş yarımdan yuxarı uşaqları və böyükləri, o cümlədən yanaşı xəstəlikləri olan şəxsləri yaş məhdudiyyəti olmadan müalicə edirik. Biz müxtəlif ixtisaslı klinikalarla memorandumlar imzalamışıq ki, bu da, bizim başqa sahələr üzrə mütəxəssisləri müalicə işinə cəlb etməyimizə imkan verir. Mütəxəssislərimiz ABŞ, İtaliya, Fransa və Hindistanın aparıcı xərçəng mərkəzlərində təlim keçmişlər.
Mərkəz sağlam toxumalara daha az gərginlik verən müasir Tomoterapiya HD seriyalı müalicə sistemi ilə təchiz olunub. Xəstələrimiz arasında Qazaxıstanın, Rusiyanın və Orta Asiya ölkələrinin vətəndaşları var. Sərgidə biz Azərbaycan vətəndaşlarına onkoloji xəstəliklərin yüksək keyfiyyətli müalicəsinin mümkünlüyünü göstərmək istəyirik.
Biz “Medinex” sərgisində ilk dəfədir ki, iştirak edirik və onun gedişatından çox razıyıq. Bizə bir qardaş ölkənin vətəndaşı kimi  münasibət göstərilməsi bizi emosional baxımdan sevindirdi. İşgüzar baxımdan, biz Milli Onkologiya Mərkəzinin nümayəndələri ilə maraqlı görüşlər keçirdik, klinikalarımızın həkimləri və orta səviyyəli tibbi heyətləri arasında əməkdaşlıq və təcrübə mübadiləsi məsələlərini müzakirə etdik.
Bütün dünyada sərgi bazarın inkişafı və beynəlxalq səviyyəli əməkdaşlıq üçün böyük və ciddi bir vasitədir. Sərgi iştirakçıları ilə fəal iş apardıqlarına görə sərginin təşkilatçılarına təşəkkür etmək istərdim. Müvafiq ixtisaslı təşkilatlarla qarşılıqlı əlaqələrin qurulması məqsədilə bizim üçün bütün lazımi şərait yaradıldı, təşkilatlar arasında görüşlər təşkil edildi ki, bunlar da mütləq öz nəticəsini verməlidir. Biz artıq gələn il keçiriləcək sərgidə iştirak etməyi planlaşdırırıq. Biz “Medinex 2023” sərgisində daha səmərəli iştirakımız üçün həll edilməli olan məsələləri və şərtləri təşkilatçılarla müzakirə etdik.

Высококачественное лечение онкологических заболеваний
Международный онкологический центр томотерапии «Umit» (город Астана) имеет многопрофильную клинику и онкологический центр.
На выставке представлены отделение томотерапии и диагностики нашего онкологического центра. В клинике функционирует отделение химиотерапии, что позволяет оказывать онкологическим больным услуги по завершенному циклу. Лечим детей от полутора лет и взрослых без ограничения возраста, в том числе с сопутствующими заболеваниями. У нас подписаны меморандумы с клиниками разных профилей, что позволяет подключать к лечению специалистов в других областях. Наши специалисты прошли обучение в ведущих онкологических центрах США, Италии, Франции, Индии.
Центр оборудован современным Tomotherapy HD, оказывающим меньшую нагрузку на здоровые ткани. В числе наших пациентов граждане Казахстана, России, стран Средней Азии. На выставке мы хотим показать гражданам Азербайджана возможность высококачественного лечения онкологических заболеваний.
Мы впервые участвуем в Medinex  и очень довольны ее ходом. В эмоциональном отношении нас порадовало отношение к нам, как гражданам братской страны. В деловом плане у нас прошли интересные встречи с представителями бакинского онкологического центра, обсудили вопросы сотрудничества и обмена опытом между врачами и средним медицинским персоналом наших клиник.
Во всем мире выставка является большим, серьезным инструментом для развития рынка и сотрудничества на международном уровне. Хотела бы поблагодарить организаторов выставки за их активную работу с экспонентами. Нам были созданы все необходимые условия для содействия с профильными организациями, организованы В2В встречи, которые неминуемо должны дать свои результаты. У нас уже есть планы на участие в выставке следующего года. Мы с организаторами обговорили задачи и условия, которые необходимо решить, для более эффективного нашего участия в Medinex 2023.