Qanda şəkərin miqdarını ölçən cihazların aktuallığı
Azərbaycanın “Medtest” MMC şirkəti “Medinex” sərgisində ilk dəfədir ki, iştirak edir, bu tədbirin təşkil edilməsi səviyyəsini müsbət qiymətləndirir və öz ekspozisiyasına maraq göstəriləcəyinə ümid edir, çünki bu müəssisə yalnız 2022-ci ildə fəaliyyətə başlayıb.
Bu ilin yazında müəssisəmiz Pirallahı Sənaye Parkının rezidenti statusunu aldı və o, artıq qlükometrlərin (qanda şəkərin miqdarını ölçən cihaz) və striplərin istehsalına başlayıb.
Bu layihədə 18%-lik iştirak payına malik olan Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti bu layihənin tərəfdaşıdır.
Məhsullarımız beynəlxalq standartlara cavab verir və daxili tələbatı təmin etmək məqsədilə 2023-cü ildən etibarən Azərbaycanın aptek və klinikalarına fəal şəkildə daxil olmağa başlayacaq.
Azərbaycanda qlükometrlərə və onların komplektləşdirici hissələrinə ehtiyac duyan bütün şəxslərin bu məhsullarla təmin edilməsi məsələsi strateji əhəmiyyət kəsb edir. Bu insanlar xüsusi vətəndaş kateqoriyasını təşkil edir və onlar bu cür cihazları dövlət klinikaları vasitəsilə pulsuz əldə edə biləcəklər.

Актуальное значение приборов для измерения уровня сахара в крови
Азербайджанское ООО «Medtest» впервые участвует в выставке Medinex, положительно оценивает организацию этого мероприятия и рассчитывает на интерес к своей экспозиции, поскольку предприятие введено в эксплуатацию только в 2022 году.
Наше предприятие весной получило статус резидента Пираллахинского промышленного парка и уже наладило производство глюкометров (прибор для измерения уровня сахара в крови) и стрипов.
Партнером проекта с долей 18% является Азербайджанская инвестиционная компания.
Наша продукция соответствует мировым стандартам, и уже с 2023 года начнет активно поступать в аптеки и клиники Азербайджана для покрытия внутреннего спроса.
Стратегически важно осуществить обеспечение в Азербайджане глюкометрами и компонентами к ним всех нуждающихся, т.к. это особая категория граждан, и они через государственные клиники смогут получать такие приборы бесплатно.