Qanda şəkərin miqdarını ölçən cihazların aktuallığı
Azərbaycanın “Medtest” MMC şirkəti “Medinex” sərgisində ilk dəfədir ki, iştirak edir, bu tədbirin təşkil edilməsi səviyyəsini müsbət qiymətləndirir və öz ekspozisiyasına maraq göstəriləcəyinə ümid edir, çünki bu müəssisə yalnız 2022-ci ildə fəaliyyətə başlayıb.
Bu ilin yazında müəssisəmiz Pirallahı Sənaye Parkının rezidenti statusunu aldı və o, artıq qlükometrlərin (qanda şəkərin miqdarını ölçən cihaz) və striplərin istehsalına başlayıb.
Bu layihədə 18%-lik iştirak payına malik olan Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti bu layihənin tərəfdaşıdır.
Məhsullarımız beynəlxalq standartlara cavab verir və daxili tələbatı təmin etmək məqsədilə 2023-cü ildən etibarən Azərbaycanın aptek və klinikalarına fəal şəkildə daxil olmağa başlayacaq.
Azərbaycanda qlükometrlərə və onların komplektləşdirici hissələrinə ehtiyac duyan bütün şəxslərin bu məhsullarla təmin edilməsi məsələsi strateji əhəmiyyət kəsb edir. Bu insanlar xüsusi vətəndaş kateqoriyasını təşkil edir və onlar bu cür cihazları dövlət klinikaları vasitəsilə pulsuz əldə edə biləcəklər.

The actual relevance of blood sugar measuring devices
The Azerbaijani Medtest LLC is  taking part in the Medinex exhibition for the first time, appreciates the organisation of this event and counts on the interest to its exposition, since the enterprise was only launched in 2022.
Our enterprise received the resident status of the Pirallahi Industrial Park in spring and has already launched the production of glucometers (a blood sugar measuring device) and strips.
Azerbaijan Investment Company  is the partner of the project with an 18% share.
Our products meet international standards, and from 2023 the supply to the pharmacies and clinics of Azerbaijan will be started to cover domestic demand.
It is strategically important to provide all those in need in Azerbaijan with glucometers and their components as it is a special category of citizens, and they will be able to receive such devices free of charge through state clinics.