"Medinex" və "Beauty Azerbaijan" sərgiləri sizi gözləyir!
6-7 noyabr tarixlərində “JW Marriott Absheron Baku” mehmanxanasında səhiyyə sahəsinin peşəkarlarını bir araya gətirən Azərbaycan Beynəlxalq Tibb İnnovasiyaları Sərgisi “Medinex” baş tutacaq. Sərgidə aparıcı yerli və beynəlxalq istehsalçılar, eləcə də distribyutorlar ölkənin səhiyyə klinikalarını təkmilləşdirməyə və müalicənin effektivliyini artırmağa kömək etmək məqsədi ilə öz yeni məhsul və xidmətlərini nümayiş etdirirlər.
Sərginin ekspozisiyası dünyanın 12 ölkəsini, o cümlədən Almaniya, İran, İtaliya, Qazaxıstan, Pakistan, Rusiya, Yaponiya və digər ölkələri təmsil edən 70 şirkəti bir araya gətirib. Azərbaycan sərgidə “Made in Azerbaijan” brendi altında çıxış edən distribyutor və istehsalçılar tərəfindən təmsil olunub. Belarus Respublikası “Medinex”  sərgisində 8 aparıcı tibb müəssisəsini ehtiva edən milli pavilyon ilə iştirak edir.
“Medinex”  sərgisinin istiqamətləri:
• IT-Med - tibbdə informasiya texnologiyaları
• Pharm-Med - dərman vasitələri, vitaminlər və bioloji aktiv əlavələr
• Lab-Med - laboratoriya texnologiyaları və avadanlıqlar
• Tech-Med - tibbi texnika və avadanlıq
• Stom-Med - stomatologiya
• Optika və oftalmologiya
• Tour-Med - tibbi turizm
• Edu-Med – diyetologiya və tibbi təhsil
“Medinex” sərgisinin işgüzar proqramına kommunikasiya, dialoq və effektiv idarəetmə üzrə həll variantlarının axtarışı üçün müasir platformalar: “İnnovasiyalar zonası” və “Təqdimatlar zonası” daxildir.
İnnovativ səhiyyə texnologiyaları keyfiyyətli tibbi xidmətin təminatıdır. Məhz buna görə də müalicə müəssisələrinin təchizat səviyyəsini yüksəltmək məqsədi ilə ən son məhsulların təqdimatı üçün təşkilatçılar tərəfindən “İnnovasiyalar zonası” təşkil edilib. “İnnovasiyalar zonası” artıq bu gündən səhiyyənin gələcəyinə nəzər salmaq üçün unikal imkandır.
Öz dinamikliyi ilə seçilən “Təqdimatlar zonası” bir sıra tədbirləri ehtiva edir. Belə ki, 6 noyabr tarixində xüsusi dəvət edilmiş xarici mütəxəssislərin iştirakı ilə "Klinikaların effektiv idarəedilməsi" adlı sessiya keçiriləcək. Bu sessiya çərçivəsində “DeutschMedic GmbH” şirkətinin təsisçisi və direktoru Anna Veqen və “DAMU İnformasiya Texnologiyaları Mərkəzi” MMT-nin idarə heyətinin sədri Talqat Elemanov kimi xarici ekspertlər tibbi klinikaların sahibləri və rəhbərlərinə səhiyyə müəssisələrini və səhiyyə şəbəkələrini effektiv idarəetmə metodları barədə məlumat verəcəklər.
7 noyabr tarixində isə xaricdə yaşayan və işləyən Azərbaycanlı həkimlər xüsusi “Bizimkilər” sessiyasının məruzəçiləri qismində çıxış edəcəklər. Bu sessiya çərçivəsində Niger Respublikasında könüllü iş təcrübəsinə malik olan, həkim-oftalmoloq Mehriban Əlizadə və “Siegerland Diakonie” klinikasının kardioloqu Firudin Qurbanov öz uğurlarını gənc mütəxəssislər, internlər və tibb universitetlərinin tələbələri ilə bölüşəcək və canlı ünsiyyət formatında sualları cavablandırmaqla yanaşı, həll variantlarını tapmağa köməklik edəcəklər.
6 noyabr tarixində sərgi iştirakçıları və xüsusi dəvət edilmiş bayerlər (alıcılar) arasında eksponentlərin müraciətləri əsasında təşkil olunmuş birbaşa “B2B” formatlı görüşlər keçiriləcək. İşgüzar görüşlərin unikal formatı istehsalçılara öz məhsullarını birbaşa potensial alıcı və tərəfdaşlara təqdim etmək, eləcə də birgə layihələri, o cümlədən mümkün əməkdaşlığın şərtlərini müzakirə etmək imkanı verir.
Sərgi iştirakçıları 2 gün ərzində “Təqdimatlar zonası”nda öz eksklüziv məhsulları və ən yaxşı servisləri ilə çıxış edəcəklər.
Beauty_AzerbaijanAzərbaycan Beynəlxalq Gözəllik İndustriyası Sərgisi
“Medinex” sərgisi ilə eyni platformada Azərbaycanda gözəllik sənayesinin yeganə tədbiri - Azərbaycan Beynəlxalq Gözəllik İndustriyası “Beauty Azerbaijan” sərgisi keçiriləcək. Sərgi çərçivəsində yerli və xarici iştirakçılar estetik tibb, uşaq kosmetikası, bədənə qulluq etmək üçün məhsullar, kosmetika, dişlərə qulluq, saçlara qulluq etmək üçün məhsullar, gigiyena və sağlamlıq, dırnaq salonları üçün avadanlıq və məhsullar, ətriyyat, peşəkar gözəllik salonları üçün avadanlıq və s. kimi sektorları təqdim edəcəklər.
Təşkilatçılar ümid edirlər ki, “Medinex” və “Beauty Azerbaijan” sərgiləri səhiyyə sektorunda fəaliyyət göstərən müəssisə rəhbərlərinin, eləcə də həkimlərin, səhiyyə və gözəllik sənayesi sahələrində işgüzar çevrə nümayəndələrinin iş qrafikinə daxil olacaq, çünki sərgiləri ziyarət etmək sənayenin ən son yenilikləri ilə tanış olmağa, işgüzar münasibətlər quraraq bu münasibətləri möhkəmləndirməyə və ümumiyyətlə, sektorun inkişaf vektorlarını müəyyənləşdirməyə və vaxta əhəmiyyətli dərəcədə qənaət edərək bir sıra görüşlər keçirməyə imkan verir.
“Medinex” sərgisi Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin dəstəyi ilə keçirilir. Sərgilər həmçinin Azərbaycanda İxracatın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu, Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK) və Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi tərəfindən dəstəklənir. Sərgilərin təşkilatçısı qismində Caspian Event Organisers (CEO) şirkəti çıxış edir. 2019-cu ildə sərgilərin tərəfdaşları arasında “Qafqaz Hotels and Resorts”, “Intourist Hotel” və “Boulevard Hotel” mehmanxanaları, “Greenwich Travel Club” turoperatoru, eləcə də “Uşaq zonası” üzrə tərəfdaş - "Bağçam" Uşaq Bağçaları Şəbəkəsi yer alırlar.

Выставки Medinex и Beauty Azerbaijan ждут вас!
С 6 по 7 ноября в отеле JW Marriott Absheron Baku состоится Азербайджанская Международная Выставка и Форум Медицинских Инноваций Medinex, которая соберет на одной площадке профессионалов медицинской отрасли. Ведущие местные и международные производители, дистрибьюторы продемонстрируют свои новинки и услуги, которые помогут сделать медицинские клиники страны лучше, лечение эффективнее.
Экспозиция выставки объединила 70 компаний из 12 стран мира, среди которых Германия, Иран, Италия, Казахстан, Пакистан, Россия, Япония и другие. Азербайджан представлен на выставке дистрибьюторами и производителями, участвующие под брендом «Made in Azerbaijan». Республика Беларусь представлена на Medinex национальным павильоном, включающим 8 топ медицинских заводов.
Выставка Medinex охватила следующие направления:
• IT-Med - информационные технологии в медицине
• Pharm-Med - лекарственные препараты, витамины и БАД-ы
• Lab-Med - лабораторное оборудование и технологии
• Tech-Med - медицинская техника и оборудование
• Stom-Med - стоматология
• Оптика и офтальмология
• Tour-Med - медицинский туризм
• Edu-Med - диетология и медицинское образование
В деловую программу Medinex включены современные площадки для коммуникации, диалога и для поиска эффективных управленческих решений: «Зона Инноваций» и «Зона Презентаций».
Инновационные медицинские технологии  - залог качественного медицинского обслуживания. Именно поэтому организаторы создали площадку «Зона Инноваций» для презентации последних разработок, которые будет способствовать повышению уровня оснащения лечебных учреждений. Зона Инноваций - это уникальная возможность заглянуть в будущее здравоохранения уже сегодня.
Динамичная «Зона Презентаций» включает целый ряд мероприятий. Так, 6 ноября состоится сессия «Эффективное управление клиниками» с участием приглашенных иностранных специалистов. В рамках сессии такие зарубежные эксперты, как  учредитель и директор DeutschMedic GmbH Анна Веген и председатель правления ТОО "Центр Информационных Технологий ДАМУ" Талгат Елеманов расскажут владельцам и управляющим клиник о методах эффективного управления медицинскими учреждениями и медицинскими сетями.
7 ноября азербайджанские врачи, проживающие и работающие за рубежом, выступят спикерами специальной сессии “Bizimkilər”. В рамках этой сессии врач – офтальмолог Мехрибан Ализаде (имеющая опыт волонтерской работы в Республике Нигер) и кардиолог Siegerland Diakonie Фирудин Гурбанов поделятся своим успехом с молодыми специалистами, интернами и студентами медицинских университетов, а также помогут найти решения, ответив на вопросы в формате «живого» общения.
6 ноября между участниками выставки и приглашенными баерами (закупщиками) состоятся прямые B2B встречи, организованные по запросам участников выставки. Уникальный формат бизнес-встреч, позволяет производителям напрямую презентовать продукт потенциальным заказчикам и партнёрам, а также обсудить возможные условия сотрудничества и совместные проекты.
В течение двух дней в «Зоне Презентаций» участники выставки выступят со своими эксклюзивными продуктами и лучшими сервисами.
Beauty_AzerbaijanАзербайджанская Международная Выставка Индустрии Красоты
На одной площадке с выставкой Medinex проходит единственное в Азербайджане событие в сфере индустрии красоты - Азербайджанская Международная Выставка Индустрии Красоты Beauty Azerbaijan. В рамках выставки местные и иностранные участники представляют такие секторы, как эстетическая медицина, детская косметика, продукция по уходу за телом, косметика, уход за зубами, продукция по уходу за волосами, гигиена и здоровье, оборудование и продукция для ногтевых салонов, парфюмерия, оборудование и продукция для профессиональных салонов красоты и многое другое.
Организаторы надеются, что Medinex и Beauty Azerbaijan войдут в расписание руководителей здравоохранения, врачей и представителей деловых кругов медицины и индустрии красоты, ведь посещение выставки позволяет познакомиться с последними новинками индустрии, наладить и укрепить деловые отношения, определить векторы развития отрасли в целом, а также значительно сэкономить время и провести множество встреч.
Выставка Medinex поддерживается Министерством Здравоохранения Азербайджанской Республики. Выставки также поддерживаются со стороны Фонда Поощрения Экспорта и Инвестиций в Азербайджане, Национальной Конфедерации Организаций Предпринимателей (Работодателей) Азербайджанской Республики и Агентства развития малого и среднего бизнеса Азербайджанской Республики. Организатором выставок является компания Caspian Event Organisers (CEO). Среди партнеров выставок 2019 года официальные гостиницы «Qafqaz Hotels and Resorts», «Intourist Hotel» и «Boulevard Hotel», туроператор «Greenwich Travel Club», а также партнер по детской зоне -  сеть детских садов "Bagcam".