"Medinex" və "Beauty Azerbaijan" sərgiləri sizi gözləyir!
6-7 noyabr tarixlərində “JW Marriott Absheron Baku” mehmanxanasında səhiyyə sahəsinin peşəkarlarını bir araya gətirən Azərbaycan Beynəlxalq Tibb İnnovasiyaları Sərgisi “Medinex” baş tutacaq. Sərgidə aparıcı yerli və beynəlxalq istehsalçılar, eləcə də distribyutorlar ölkənin səhiyyə klinikalarını təkmilləşdirməyə və müalicənin effektivliyini artırmağa kömək etmək məqsədi ilə öz yeni məhsul və xidmətlərini nümayiş etdirirlər.
Sərginin ekspozisiyası dünyanın 12 ölkəsini, o cümlədən Almaniya, İran, İtaliya, Qazaxıstan, Pakistan, Rusiya, Yaponiya və digər ölkələri təmsil edən 70 şirkəti bir araya gətirib. Azərbaycan sərgidə “Made in Azerbaijan” brendi altında çıxış edən distribyutor və istehsalçılar tərəfindən təmsil olunub. Belarus Respublikası “Medinex”  sərgisində 8 aparıcı tibb müəssisəsini ehtiva edən milli pavilyon ilə iştirak edir.
“Medinex”  sərgisinin istiqamətləri:
• IT-Med - tibbdə informasiya texnologiyaları
• Pharm-Med - dərman vasitələri, vitaminlər və bioloji aktiv əlavələr
• Lab-Med - laboratoriya texnologiyaları və avadanlıqlar
• Tech-Med - tibbi texnika və avadanlıq
• Stom-Med - stomatologiya
• Optika və oftalmologiya
• Tour-Med - tibbi turizm
• Edu-Med – diyetologiya və tibbi təhsil
“Medinex” sərgisinin işgüzar proqramına kommunikasiya, dialoq və effektiv idarəetmə üzrə həll variantlarının axtarışı üçün müasir platformalar: “İnnovasiyalar zonası” və “Təqdimatlar zonası” daxildir.
İnnovativ səhiyyə texnologiyaları keyfiyyətli tibbi xidmətin təminatıdır. Məhz buna görə də müalicə müəssisələrinin təchizat səviyyəsini yüksəltmək məqsədi ilə ən son məhsulların təqdimatı üçün təşkilatçılar tərəfindən “İnnovasiyalar zonası” təşkil edilib. “İnnovasiyalar zonası” artıq bu gündən səhiyyənin gələcəyinə nəzər salmaq üçün unikal imkandır.
Öz dinamikliyi ilə seçilən “Təqdimatlar zonası” bir sıra tədbirləri ehtiva edir. Belə ki, 6 noyabr tarixində xüsusi dəvət edilmiş xarici mütəxəssislərin iştirakı ilə "Klinikaların effektiv idarəedilməsi" adlı sessiya keçiriləcək. Bu sessiya çərçivəsində “DeutschMedic GmbH” şirkətinin təsisçisi və direktoru Anna Veqen və “DAMU İnformasiya Texnologiyaları Mərkəzi” MMT-nin idarə heyətinin sədri Talqat Elemanov kimi xarici ekspertlər tibbi klinikaların sahibləri və rəhbərlərinə səhiyyə müəssisələrini və səhiyyə şəbəkələrini effektiv idarəetmə metodları barədə məlumat verəcəklər.
7 noyabr tarixində isə xaricdə yaşayan və işləyən Azərbaycanlı həkimlər xüsusi “Bizimkilər” sessiyasının məruzəçiləri qismində çıxış edəcəklər. Bu sessiya çərçivəsində Niger Respublikasında könüllü iş təcrübəsinə malik olan, həkim-oftalmoloq Mehriban Əlizadə və “Siegerland Diakonie” klinikasının kardioloqu Firudin Qurbanov öz uğurlarını gənc mütəxəssislər, internlər və tibb universitetlərinin tələbələri ilə bölüşəcək və canlı ünsiyyət formatında sualları cavablandırmaqla yanaşı, həll variantlarını tapmağa köməklik edəcəklər.
6 noyabr tarixində sərgi iştirakçıları və xüsusi dəvət edilmiş bayerlər (alıcılar) arasında eksponentlərin müraciətləri əsasında təşkil olunmuş birbaşa “B2B” formatlı görüşlər keçiriləcək. İşgüzar görüşlərin unikal formatı istehsalçılara öz məhsullarını birbaşa potensial alıcı və tərəfdaşlara təqdim etmək, eləcə də birgə layihələri, o cümlədən mümkün əməkdaşlığın şərtlərini müzakirə etmək imkanı verir.
Sərgi iştirakçıları 2 gün ərzində “Təqdimatlar zonası”nda öz eksklüziv məhsulları və ən yaxşı servisləri ilə çıxış edəcəklər.
Beauty_AzerbaijanAzərbaycan Beynəlxalq Gözəllik İndustriyası Sərgisi
“Medinex” sərgisi ilə eyni platformada Azərbaycanda gözəllik sənayesinin yeganə tədbiri - Azərbaycan Beynəlxalq Gözəllik İndustriyası “Beauty Azerbaijan” sərgisi keçiriləcək. Sərgi çərçivəsində yerli və xarici iştirakçılar estetik tibb, uşaq kosmetikası, bədənə qulluq etmək üçün məhsullar, kosmetika, dişlərə qulluq, saçlara qulluq etmək üçün məhsullar, gigiyena və sağlamlıq, dırnaq salonları üçün avadanlıq və məhsullar, ətriyyat, peşəkar gözəllik salonları üçün avadanlıq və s. kimi sektorları təqdim edəcəklər.
Təşkilatçılar ümid edirlər ki, “Medinex” və “Beauty Azerbaijan” sərgiləri səhiyyə sektorunda fəaliyyət göstərən müəssisə rəhbərlərinin, eləcə də həkimlərin, səhiyyə və gözəllik sənayesi sahələrində işgüzar çevrə nümayəndələrinin iş qrafikinə daxil olacaq, çünki sərgiləri ziyarət etmək sənayenin ən son yenilikləri ilə tanış olmağa, işgüzar münasibətlər quraraq bu münasibətləri möhkəmləndirməyə və ümumiyyətlə, sektorun inkişaf vektorlarını müəyyənləşdirməyə və vaxta əhəmiyyətli dərəcədə qənaət edərək bir sıra görüşlər keçirməyə imkan verir.
“Medinex” sərgisi Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin dəstəyi ilə keçirilir. Sərgilər həmçinin Azərbaycanda İxracatın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu, Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK) və Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi tərəfindən dəstəklənir. Sərgilərin təşkilatçısı qismində Caspian Event Organisers (CEO) şirkəti çıxış edir. 2019-cu ildə sərgilərin tərəfdaşları arasında “Qafqaz Hotels and Resorts”, “Intourist Hotel” və “Boulevard Hotel” mehmanxanaları, “Greenwich Travel Club” turoperatoru, eləcə də “Uşaq zonası” üzrə tərəfdaş - "Bağçam" Uşaq Bağçaları Şəbəkəsi yer alırlar.

Medinex and Beauty Azerbaijan exhibitions are waiting for you!
From the 6th to the 7th of November the Azerbaijan International Medical Innovations Exhibition, Medinex which will bring professionals in the medical industry together in one platform will be held at the JW Marriott Absheron Baku hotel. Leading local and international manufacturers and distributors demonstrate their new products and services that will help make the country's medical clinics better, and treatment more effective.
The exhibition brings together 70 companies from 12 countries, including Germany, Iran, Italy, Kazakhstan, Pakistan, Russia, Japan and others. Azerbaijan is represented at the exhibition by distributors and manufacturers participating under the brand "Made in Azerbaijan". The Republic of Belarus is represented by National Pavilion, which includes 8 leading medical enterprises.
The Medinex exhibition covers the following areas:
• IT-Med - technologies in medicine
• Pharm-Med - pharmacology
• Lab-Med - laboratory technology and equipment
• Tech-Med - medical equipment
• Stom-Med - stomatology
• Optical & ophtalmology
• Tour-Med - medical tourism
• Edu-Med - dietology and medical education
The Medinex business programme includes modern platforms - Innovation Zone and Presentation Zone - for communication and dialogue, and for the search for effective management solutions.
Innovative medical technology is the key to quality medical care. That is why the organisers created the Innovation Zone to present the latest developments that will help to increase the level of equipment in medical institutions. The Innovation Zone is a unique opportunity to look into the future of healthcare today.
The dynamic Presentation Zone includes a number of events. So, on the 6th of November, the session “Effective Clinic Management” will be held with the participation of the invited foreign specialists. During the session, foreign experts, such as the founder and director of DeutschMedic GmbH, Anna Weegen, and the chairman of the board of the  DAMU Center of Information Technologies, Talgat Elemanov will tell the owners and managers of the clinics about the methods of effective management of medical institutions and medical networks.
On the 6th of November, direct B2B meetings will be held between the exhibitors and invited buyers, organised at the request of the exhibitors. The unique format of business meetings allows manufacturers to directly present the product to potential customers and partners, as well as discussing possible conditions for cooperation and joint projects.
Azerbaijani doctors living and working abroad will be speakers of the special session “Bizimkiler”, which will be held on the 7th of November. Within the framework of this session, ophthalmologist Mehriban Alizadeh (experienced in volunteering in the Republic of Niger) and Siegerland Diakonie cardiologist Firudin Gurbanov will share their success with young specialists, interns and students of medical universities, as well as help to find solutions by answering questions in the format of "Live Communication”.
In the Presentation Zone exhibition participants will present their exclusive products and their best services for two days.
Beauty_AzerbaijanAzerbaijan International Beauty Industry Exhibition
The only event in the field of the beauty Industry in the country, the Azerbaijan International Beauty Industry Exhibition, Beauty Azerbaijan, is taking place at the same site as the Medinex exhibition. As part of the exhibition, local and foreign exhibitors will be representing sectors such as aesthetic medicine, baby cosmetics, body care products, cosmetics, dental care, hair care products, health and hygiene, nail salons articles and equipment, parfumery, equipment for professional beauty salons and so on.
The organisers hope that Medinex and Beauty Azerbaijan exhibitions will be included in the schedule of the heads of the healthcare sector enterprises, doctors and representatives of the business community of medicine and the beauty industry, because visiting the exhibition allows to get acquainted with the latest innovations in the industry, establish and strengthen business relationships, determine the development vectors of the industry as a whole, and also save a lot of time and hold many meetings.
Medinex exhibition is supported by the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan. Exhibitions are also supported by the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation, the The National Confederation of Entrepreneurs (Employers) Organizations of the Republic of Azerbaijan (ASK) and the Small and Medium Business Development Agency of the Republic of Azerbaijan. The exhibition is organised by Caspian Event Organisers (CEO). The partners of the exhibitions in 2019 are the official hotels Qafqaz Hotels and Resorts, Intourist Hotel and Boulevard Hotel, tour operator Greenwich Travel Club. Child Zone partner is "Bagcam" Network of Kindergartens.