“Medinex” sərgisində çoxlu maraqlı görüşlərimiz oldu
- Şirkətimiz ambulatoriya şəraitində, sutkada 24 saat ərzində qan təzyiqini müşahidə edən cihazların istehsalı ilə məşğul olur. Biz bu sərgiyə Nijni Novqorod vilayətindən olan nümayəndə heyətinin tərkibində gəlmişik. Ona görə də mən Rusiyanın tibb sənayesinin bütöv bir sektorunun adından öz fikrimi bildirmək istəyirəm. Funksional diaqnostika üçün avadanlıqların istehsalı bu sənayenin ən uğurlu istiqamətlərindən biridir. Bu avadanlıqlar ölkəmizdə və dünyanın digər ölkələrində geniş şəkildə istifadə olunur. Lakin biz Azərbaycanda hələ ki, o qədər də yaxşı tanınmırıq.
Avadanlıqlarımız ənənəvi quruluşa malikdir, lakin onların əsas xüsusiyyəti onların uzun müddət ərzində istismar edilə bilməsidir, bu isə, son istifadəçi üçün vacib olan bir cəhətdir. Sərgidə çox maraqlı görüşlərimiz oldu. Məhsullarımız haqqında müsbət rəylər alırıq, biz məhsullarımıza maraq göstərildiyinin şahidi olduq. Sərgi göstərdi ki, biz idarəetmə ilə daha fəal şəkildə məşğul olmalıyıq, məhsullarımızı səmərəli şəkildə təklif etməliyik. Bu gün biz bu istiqamətdə ilk addımları atdıq.
Mən sərgi hərəkatını həmişə dəstəkləyirəm. İnternet şirkətlərarası münasibətlər formatında olan canlı ünsiyyəti əvəz edə bilməz. Sərgidə canlı ünsiyyət zamanı qurulan əlaqələr, necə deyərlər, məhsula “toxunmaqla, onu hiss etmək”, onun xüsusiyyətlərini mütəxəssislər və istehsalçılar ilə müzakirə etmək imkanı əvəzedilməzdir. “Medinex” sərgisi mənim bu məsələ haqqında fikrimi təsdiqlədi.

На выставке Medinex у нас состоялось много интересных встреч
- Наша компания занимается производством амбулаторных суточных мониторов артериального давления. Мы приехали на эту выставку в составе делегации Нижегородской области. И поэтому хочу выразить свое мнение от лица всей отрасли медицинской промышленности России. Производство оборудования для функциональной диагностики является одним из наиболее успешных направлений данной отрасли. Данное оборудование широко применяется в нашей стране и в других странах мира. Но в Азербайджане мы пока не так хорошо известны.
Наше оборудование традиционно, но главной его особенностью является долгосрочность в эксплуатации, что немаловажно для конечного потребителя. На выставке у нас состоялось много интересных встреч. Реакция на нашу продукцию положительная, увидели интерес к ней. Выставка показала, что нам нужно активнее заниматься менеджментом, эффектно предлагать свой товар. Сегодня мы сделали первые шаги в этом направлении.
Я всегда поддерживаю выставочное движение. Интернет не может заменить живое общение формата би-ту-би. Контакты, завязанные в ходе живого общения на выставке, возможность, что называется, «пощупать» товар, обсудить его свойства со специалистами и производителями, незаменимы. Выставка Medinex подтвердила мое мнение по данному вопросу.