Elşən Abbasov, Medeks MMC-nin Direktoru
- Medeks MMC-ti öz fəaliyyətini əsasən dörd istiqamətdə qurmuşdur: Tibbi və kosmetoloji avadanlıqlarla, müxtəlif növ sərfiyyat məhsullarıyla tam təchizat; Layihələndirmə və konsaltinq; Servis və treyninq; Müxtəlif profilli laboratoriyaların qurulması.
Şirkət hal-hazırda dünyanın tibbi və kosmetoloji avadanlıqlar istehsal edən çoxsaylı şirkətləri ilə uğurla əməkdaşlıq edir. Medeks MMC-nin əməkdaşlıq etdiyi şirkətlər tibbin, kosmetologiyanın və laboratoriya sektorunun bütün sahələrini əhatə edir. Şirkətin baş ofisində və satış mərkəzində çalışan yüksək ixtisaslı satınalma və satış menecerləri, ali texniki təhsilli mühəndislərin sayəsində müştərilərə vaxtında və keyfiyyətli xidmət göstərilir. Burada çalışan həm texniki, həm də satış personalı vaxtaşırı olaraq müxtəlif xarici ölkələrdə öz ixtisaslarını artıra bilir və eləcə də, şirkətin dəvəti ilə ölkəmizə gələn çoxsaylı ekspertlərin təcrübəsindən faydalana bilirlər.
Şirkət indiyədək Bakı şəhərində və ölkəmizin bölgələrində 30-dan çox müxtəlif profilli dövlət və özəl müəssisələrin qurulmasında iştirak etmişdir.
Medinex 2022 sərgisində şirkətimiz yeni texnologiyalı “Deka” brendinə məxsus 30mm başlıqlı, analoqu olmayan dermotoloji lazer “Again” cihazını, İsveçin “Bowl” brendinə məxsus yeni nəsil 29 parametrli qan analizatoru “Lumini” və çoxfunksiyalı fizioterapeftik kombaynlarını nümayiş edəcək.
Bundan əlavə İtalyanın Tekna brendinə məxsus tibbi və əczaçılıq təyinatlı soyuducu; ABŞ brendi “TELEFLEX”-ə məxsus anestesiologiya, reanimatologiya və urologiyada istifadə olunan müxtəlif çeşitli tibbi sərfiyyat məhsulları; Çinin “BAİHE” brendinə məxsus reanimasiya və urologiyada istifadə olunan tibbi sərfiyyat məhsullarж, ABŞ-ın “Chattanooga” brendinə məxsus fizioterapeftik kombayn təqdim olunacaq.
Medinex 2022-də iştirak etməklə öz imkanlarımızı geniş auditoriyaya nümayiş etmək, yeni xarici və yerli şirkətlərlə əməkdaşlıq qurmaq istərdik. Sərgidə praktik həkimlər, tibb sahəsindəki sahibkarlar, dermoto-kosmetoloqları öz stendimizdə gözləyirik.

New technology equipment from Medeks
- Medeks LLC established its activity mainly in four directions: Full supply with medical and cosmetology equipment, various types of consumer products; Designing and consulting; Service and training; Establishment of laboratories of various profiles.
Currently, the company successfully cooperates with numerous companies of the world producing medical and cosmetic equipment. Partner companies of Medeks LLC include all fields of medicine, cosmetology, and the laboratory sector. Thanks to highly qualified purchase and sales managers and engineers with higher technical education working in the company's head office and sales center, customers are provided with timely and quality service. Both technical and sales personnel working here can periodically improve their qualifications in different foreign countries as well as benefit from the experience of numerous experts who come to our country at the invitation of the company.
So far, the company has participated in the creation of more than 30 state and private enterprises of various profiles in Baku and in the regions of our country.
At the Medinex 2022 exhibition, our company will demonstrate the new technology dermatological laser "Again" device with a 30mm heading of the “Deka” brand, the new generation 29-parameter blood analyzer "Lumini” belonging to the Swedish brand "Bowl", and multifunctional physiotherapeutic machines.
Moreover, medical and pharmaceutical refrigerator belonging to the Italian “Tekna” brand; various medical consumer products used in anesthesiology, resuscitation, and urology belonging to the US brand "TELEFLEX"; Medical consumer products used in resuscitation and urology belonging to the Chinese brand "BAIHE" and physiotherapeutic machine belonging to the American brand "Chattanooga" will be exhibited.
By participating in Medinex 2022, we would like to show our capabilities to a wide audience and establish cooperation with new foreign and local companies. At the exhibition, we will be waiting for practicing doctors, entrepreneurs in the field of medicine, dermatologists and cosmetologists at our stand.