Mamalıq və ginekologiya sahəsində aparıcı klinika
Quzey İ.A.  2 saylı Şəhər Klinik Doğum Evində Operativ Ginekologiya şöbəsinin müdiri (Belarus Respublikası)
– Bizim doğum evi Belarusda tibbi xidmətin göstərilməsi sahəsində aparıcı yer tutur. Mütəxəssislərin yüksək peşəkarlıq səviyyəsi, qabaqcıl tibbi texnologiyalar və mamalıq və ginekologiya sahəsində mütərəqqi diaqnostika metodikası və müalicə, eləcə də hər pasiyentə məsuliyyət və vicdanla yanaşma tərzi uğurlu işin təminatıdır.
Minsk şəhəri 2 saylı Şəhər Klinik Doğum Evinin mütəxəssisləri əhaliyə mamalıq və ginekologiya, o cümlədən ekstrakorporal mayalanma sahəsində profilaktik, müalicə-diaqnostika və konsultasiya yardımının göstərilməsi üzrə tibbi təcrübə həyata keçirirlər (ginekologiya sahəsində istənilən əməliyyat növü, o cümlədən endoskopik texnologiyalar, çanaq dibində plastik əməliyyatlar və s.)
Bizim klinikanın bazasında orqanizmi yaxından müayinə etmək, habelə mamalıq və ginekologiya məsələləri üzrə yüksək ixtisaslı konsultasiyalar almaq olar.
“Medinex 2019” sərgisində iştirak etməkdə məqsədimiz mamalıq və ginekologiya sahəsində aparıcı klinikanı təqdim etməkdir. Müəssisəmizin ixtisaslaşmış xidmətlərinə maraq göstərən fiziki şəxsləri stendimizdə gözləyirik.
Zənnimizcə, ixtisaslaşmış sərgi maraqlanan şəxslərə klinika haqqında məlumat verməyə imkan yaradır. Həmçinin bura digər səhiyyə müəssisələri ilə yeni əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulduğu məkandır.

Leading clinic in the field of obstetrics and gynecology
Guzey I.A., Head of the Department of Operative Gynecology at City Clinical Maternity Hospital No 2, the Republic of Belarus
- Our maternity hospital holds a leading position in the provision of medical services in Belarus. The key to a success is a highly professional level of specialists, advanced medical technologies and advanced diagnostic and treatment techniques in the field of obstetrics and gynecology, a responsible and conscientious approach to each patient.
Specialists of City Clinical Maternity Hospital No 2 in Minsk carry out medical practice to provide preventive, therapeutic, diagnostic and advisory assistance to the population in the field of obstetrics and gynecology, including in vitro fertilization (any operations in gynecology, including endoscopic technologies, plastic surgery on the pelvic floor, etc.)
On the basis of our clinic, you can undergo a thorough examination of the body and get highly qualified advice on obstetrics and gynecology.
The purpose of our participation in Medinex 2019 is the presentation of the leading clinic in the field of obstetrics and gynecology. At our stand, we are waiting for individuals interested in the specialized services of our department.
In our opinion, a specialized exhibition allows us to provide information about the clinic to interested parties, and is also a place for new cooperation with other medical institutions.