Mamalıq və ginekologiya sahəsində aparıcı klinika
Quzey İ.A.  2 saylı Şəhər Klinik Doğum Evində Operativ Ginekologiya şöbəsinin müdiri (Belarus Respublikası)
– Bizim doğum evi Belarusda tibbi xidmətin göstərilməsi sahəsində aparıcı yer tutur. Mütəxəssislərin yüksək peşəkarlıq səviyyəsi, qabaqcıl tibbi texnologiyalar və mamalıq və ginekologiya sahəsində mütərəqqi diaqnostika metodikası və müalicə, eləcə də hər pasiyentə məsuliyyət və vicdanla yanaşma tərzi uğurlu işin təminatıdır.
Minsk şəhəri 2 saylı Şəhər Klinik Doğum Evinin mütəxəssisləri əhaliyə mamalıq və ginekologiya, o cümlədən ekstrakorporal mayalanma sahəsində profilaktik, müalicə-diaqnostika və konsultasiya yardımının göstərilməsi üzrə tibbi təcrübə həyata keçirirlər (ginekologiya sahəsində istənilən əməliyyat növü, o cümlədən endoskopik texnologiyalar, çanaq dibində plastik əməliyyatlar və s.)
Bizim klinikanın bazasında orqanizmi yaxından müayinə etmək, habelə mamalıq və ginekologiya məsələləri üzrə yüksək ixtisaslı konsultasiyalar almaq olar.
“Medinex 2019” sərgisində iştirak etməkdə məqsədimiz mamalıq və ginekologiya sahəsində aparıcı klinikanı təqdim etməkdir. Müəssisəmizin ixtisaslaşmış xidmətlərinə maraq göstərən fiziki şəxsləri stendimizdə gözləyirik.
Zənnimizcə, ixtisaslaşmış sərgi maraqlanan şəxslərə klinika haqqında məlumat verməyə imkan yaradır. Həmçinin bura digər səhiyyə müəssisələri ilə yeni əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulduğu məkandır.

Ведущая клиника в области акушерства и гинекологии
Гузей И.А. заведующий отделением оперативной гинекологии «2 Городского клинического родильного дома» (Республика Беларусь)
– Наш родильный дом занимает лидирующие позиции по оказанию медицинских услуг в Беларуси. Залогом успешной работы являются высокий профессиональный уровень специалистов, передовые медицинские технологии и прогрессивные методики диагностики и лечения в сфере акушерства и гинекологии, ответственный и добросовестный подход к каждому пациенту.
Специалисты УЗ «2 ГКРД» Минска осуществляют медицинскую практику по оказанию профилактической, лечебно-диагностической и консультативной помощи населению в сфере акушерства и гинекологии, в том числе экстракорпоральное оплодотворение.
Любые виды операций в гинекологии, включая эндоскопические технологии, пластические операции на тазовом дне и т. д. На базе нашей клиники можно пройти тщательное обследование организма и получить высококвалифицированные консультации по вопросам акушерства и гинекологии.
Целью нашего участия в Medinex 2019 является презентация ведущей клиники в области акушерства и гинекологии. У себя на стенде мы ждем физических лиц, заинтересованных в профильных услугах нашего ведомства.
На наш взгляд, специализированная выставка позволяет предоставить информацию о клинике заинтересованным лицам, а также является местом для получения нового сотрудничества с другими медицинскими учреждениями.