Azərbaycanda azad iqtisadi zonanın rezidenti
“Biofarmax Afezco” İsrailin “Biofarmax” şirkəti tərəfindən təsis edilib və 2022-ci ildə Azərbaycanda Ələt Azad İqtisadi Zonasının (AİZ) ilk rezidentinə çevrilib.
Gənc bir şirkət olaraq (onun cəmi iki aya yaxın yaşı var), biz Medinex-də debüt edəcəyik, lakin İsrailin “Biofarmax” şirkəti özü-özlüyündə 40 ilə yaxındır ki, dünyada tanınır və dərmanlar istehsal edən ixtisaslaşdırılmış tibb müəssisələrinin layihələndirilməsi və tikintisi ilə məşğul olur. Biofarmax xüsusilə xərçəng xəstələri üçün müxtəlif növ əczaçılıq məhsulları, həmçinin analiz üçün reagentlər istehsal edir.
Bundan əlavə, İsrail şirkəti xəstəxanalar və digər ixtisaslaşdırılmış müəssisələr üçün hava təmizləyiciləri istehsal edir.
2022-ci ilin dekabrında “Biofarmax” şirkəti “Ələt” AİZ-də insulin, natrium xlorid məhlulları və müxtəlif vaksinlər istehsal edən zavodun tikintisinə başlayacaq.
Zamanla bu müəssisə Azərbaycanda tələbata malik olan antibiotiklər, vitaminlər və digər tibbi məhsullar da istehsal edəcək.
Bu sərgidə iştirak bizim üçün çox vacibdir, çünki şirkət dövlət strategiyasının bir hissəsi olaraq həyati dərəcədə vacib dərmanların istehsalına başlayacaq və biz geniş insan kütlələrini bu barədə məlumatlandırmaq istəyirik.
Dövlət məmurlarından tutmuş adi ziyarətçilərə qədər, sərgiyə gələnlərin stendimizə çox böyük maraq göstərirlər.

Resident of free economic zone in Azerbaijan
Biofarmax Afezco was established by the Israeli Biofarmax company and became the first resident of the Alat Free Economic Zone (FEZ) in Azerbaijan in 2022.
As a young company (it is only about two months old), we will debut at Medinex, but the Israeli Biofarmax company itself has been known in the world for about 40 years, and is engaged in the design and construction of specialised medical enterprises that produce medicines. Biofarmax manufactures various types of pharmaceutical products, in particular for cancer patients, as well as reagents for analysis.
In addition, the Israeli company produces air purifiers for hospitals and other specialized facilities.
In December 2022, Biofarmax will begin construction of a plant for the production of insulin, saline solutions, and various vaccines in the Alat FEZ.
Over time, this enterprise will also produce antibiotics, vitamins and other medical products that are in demand in Azerbaijan.
Participation in the exhibition is very important for us, because the company will launch the production of vital drugs as a part of the state strategy, and we want to inform a wide range of people about this.
The exhibition attendees ranging from government officials to ordinary visitors show great interest in our stand.