Azərbaycan bazarı Belarus şirkətləri üçün cəlbedicidir
Sergey Kazakeviç, "Belpharmprom" Holdinqinin İdarəetmə Şirkəti (Belarus) unitar müəssisəsinin Baş direktoru
“Belfarmprom” holdinqinin idarəetmə şirkəti “Belpharmprom holdinqinin idarəetmə şirkəti” respublika unitar müəssisəsidir və Azərbaycan bazarı onlar üçün həmişə cəlbedici olduğuna görə Bakıdakı “Medinex” sərgisində məmnuniyyətlə iştirak edir.
Stendimizdə Belarusiyanın dərman preparatlarının istehsalı üzrə ixtisaslaşmış demək olar ki, bütün dövlət müəssisələrinin məhsullarının nümunələri təqdim olunur.
Biz 800-ə qədər məhsul istehsal edirik, və məhsullarımız arasında xüsusən də COVID-19 pandemiyası zamanı böyük tələbatın olduğu çoxlu yeni məhsullar mövcuddur.
Belarusda holdinq 11 000 nəfərin çalışdığı bir sıra ixtisaslaşmış müəssisələrə nəzarət edir.
Ümumilikdə holdinq “Borimed”, “Ekzon”, “Ferein”, “FREBOR”, “LOTIOS”, “Belmedpreparaty, RUE” kimi müəssisələr də daxil olmaqla, Belarusda dərman vasitələrinin ümumi həcminin 95%-dən çoxunu istehsal edən əczaçılıq təşkilatlarını  birləşdirir.
“Medinex” sərgisi bizə xüsusilə dializ üçün nəzərdə tutulmuş yeni məhsullarımızı təqdim etmək imkanı verdi.
Həmçinin, Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyinin rəhbərliyi və digər maraqlı tərəflərlə danışıqlarımız nəzərdə tutulub və biz uğur qazanacağımıza ümid edirik.

Рынок Азербайджана привлекателен для беларусских компаний
Сергей Казакевич, генеральный директор унитарного предприятия  «Управляющая компания холдинга «Белфармпром» (Беларусь)
Управляющей компанией холдинга «Белфармпром» является республиканское унитарное предприятие «Управляющая компания холдинга «Белфармпром», охотно принимающая участие в бакинской выставке Medinex, поскольку рынок Азербайджана всегда является для нас привлекательным.
На нашем стенде представлены образцы продукции почти всех госпредприятий Беларуси, специализирующихся на выпуске медицинских препаратов.
Мы производим до 800 наименований продукции, и есть много новинок, которые, в частности, были очень востребованы в период пандемии COVİD-19.
В Беларуси холдинг курирует ряд специализированных предприятий, в которых работает 11 тысяч человек.
В целом, холдинг объединяет фармацевтические организации, которые производят более 95% объёма лекарственных средств в Беларуси, в том числе такие предприятия, как «Borimed», «Ekzon», «Ферейн», FREBOR, ЛОТИОС, РУП «Белмедпрепараты».
Выставка Medinex обеспечила возможность презентации нашей новой продукции, в частности, по диализу.
Также у нас намечены переговоры с руководством министерства здравоохранения Азербайджана и другими заинтересованными лицами, и мы надеемся на успех.