Azərbaycan bazarı Belarus şirkətləri üçün cəlbedicidir
Sergey Kazakeviç, "Belpharmprom" Holdinqinin İdarəetmə Şirkəti (Belarus) unitar müəssisəsinin Baş direktoru
“Belfarmprom” holdinqinin idarəetmə şirkəti “Belpharmprom holdinqinin idarəetmə şirkəti” respublika unitar müəssisəsidir və Azərbaycan bazarı onlar üçün həmişə cəlbedici olduğuna görə Bakıdakı “Medinex” sərgisində məmnuniyyətlə iştirak edir.
Stendimizdə Belarusiyanın dərman preparatlarının istehsalı üzrə ixtisaslaşmış demək olar ki, bütün dövlət müəssisələrinin məhsullarının nümunələri təqdim olunur.
Biz 800-ə qədər məhsul istehsal edirik, və məhsullarımız arasında xüsusən də COVID-19 pandemiyası zamanı böyük tələbatın olduğu çoxlu yeni məhsullar mövcuddur.
Belarusda holdinq 11 000 nəfərin çalışdığı bir sıra ixtisaslaşmış müəssisələrə nəzarət edir.
Ümumilikdə holdinq “Borimed”, “Ekzon”, “Ferein”, “FREBOR”, “LOTIOS”, “Belmedpreparaty, RUE” kimi müəssisələr də daxil olmaqla, Belarusda dərman vasitələrinin ümumi həcminin 95%-dən çoxunu istehsal edən əczaçılıq təşkilatlarını  birləşdirir.
“Medinex” sərgisi bizə xüsusilə dializ üçün nəzərdə tutulmuş yeni məhsullarımızı təqdim etmək imkanı verdi.
Həmçinin, Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyinin rəhbərliyi və digər maraqlı tərəflərlə danışıqlarımız nəzərdə tutulub və biz uğur qazanacağımıza ümid edirik.

The Azerbaijani market has always been attractive for Belarusian companies
Sergey Kazakevich, General Director of the unitary enterprise “Managing company of the “Belpharmprom” Holding” (Belarus)
The managing company of the Belpharmprom Holding is the republican unitary enterprise "Managing company of the Belpharmprom Holding", which has a pleasure to take part in the Baku Medinex exhibition, since the Azerbaijani market has always been attractive to us.
Our stand demonstrates samples of products from almost all Belarusian state-owned enterprises specialising in the medicine production.
We produce up to 800 product names, and there are many new products, which, in particular, were in great demand during the COVID-19 pandemic.
The holding coordinates a number of specialised enterprises in Belarus that employ 11,000 people.
In general, the holding unites pharmaceutical organisations that produce more than 95% of the total volume of medicines in Belarus, including such enterprises as “Borimed”, “Ekzon”, “Ferein”, FREBOR, LOTIOS, RUE “Belmedpreparaty”.
Medinex gave an opportunity to present our new products, in particular for dialysis.
We are also scheduled to hold negotiations with the leadership of the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan and other concerned parties, and we hope for success.