“Medinex” və “Beauty Azerbaijan” sərgilərinə həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirilib
31 oktyabr tarixində regionun tibb sahəsindəki əhəmiyyətli tədbirlərindən olan “Medinex” 2023 və “Beauty Azerbaijan” 2023 sərgilərinə həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirilib.
Tədbirdə İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin Marketinq və ictimaiyyətlə əlaqələr departamentinin rəhbəri Aynurə Əhmədova, TƏBİB-in İctimaiyyətlə əlaqələr və kommunikasiya departamentinin rəhbəri Zamirə Ədilova,  “Medinex” və “Beauty Azerbaijan” sərgilərinin layihə rəhbəri Fərrux Əhmədov iştirak edib.
Mətbuat konfransına kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri və sərgilərin təşkilat komitəsinin üzvləri də qatılıb.
Bu sərgilər yenidən sənaye mütəxəssislərinə və sahibkarlara işgüzar əlaqələri inkişaf etdirmək və yeni əlaqələr qurmaq, aktual məlumatlar mübadiləsi aparmaq və sərfəli müqavilələr bağlamaq imkanı yaradan səmərəli müstəvi rolunu oynayacaqdır.
İştirakçı ölkələr arasında Azərbaycan, Almaniya, Belarus, Cənubi Koreya, Çin, Əlcəzair, Rusiya Federasiyası, Fransa, Qazaxıstan, Qətər, Misir, Türkiyə və s. kimi ölkələr yer alır. Sərgi ekspozisiyası “Diamed CO", “Arash Medical Company”, “ASMEDİCAL”, “Labservis LTD”, “IHG” (International Health Group), “Biopharmax AFEZCO” kimi mühüm yerli şirkətlərlə yanaşı, müxtəlif ölkələrin ixtisaslaşmış şirkətlərini bir araya gətirəcək. Bu il xüsusi olaraq sərgidə Belarus, Qazaxıstan, bundan başqa, Rusiyanın müxtəlif vilayətləri - Yaroslavl, Moskva, Sverdlovsk vilayətləri, eləcə də Tatarıstan Respublikası öz kollektiv stendləri ilə çıxış edəcəklər.
Beləliklə, beynəlxalq iştirakçıların da yer alacağı sərgilər sənaye mütəxəssislərini eyni platformada bir araya gətirmək, işgüzar əlaqələri gücləndirmək və satış coğrafiyasını genişləndirmək üçün əla fürsət yaradacaq.
Sərgilərlə bağlı məlumatı sərgilərin internet səhifələrindən və sosial şəbəkə hesablarından əldə etmək mümkündür: www.medinex.az, www.beautyexpo.az.

A press conference for the exhibitions Medinex and Beauty Azerbaijan was held
A press conference of the Medinex and Beauty Azerbaijan, the important event in the medical field of the region, was held in Baku on October 31.
The event was attended by Aynura Ahmadova, Head of Marketing and Public Relations Department of The State Agency on Mandatory Health Insurance, Zamira Adilova, Head of the Public Relations and Communication Department of TАBİB, Farrukh Ahmadov, the project director of Medinex and Beauty Azerbaijan.
Representatives of the mass media and members of the organizing committee of the exhibitions were also present at the press conference.
The III Azerbaijan International Exhibition of Medical Innovations “Medinex” will be held this year from November 2 to 4 at the Baku Expo Center. The participation of companies representing the beauty industry will be organized under the name "Beauty Azerbaijan" within the framework of this event.
Exhibitions will once again serve as an effective platform for industry professionals and entrepreneurs to develop business relations, establish new ties, exchange relevant information, and conclude favorable contracts
Participating countries include Azerbaijan, Belarus, South Korea, China, Algeria, the Russian Federation, France, Kazakhstan, Qatar, Germany, Egypt, and Türkiye. The exposition will bring together specialized companies from different countries with important national companies such as Diamed CO, Arash Medical Company, ASMEDICAL, Labservis LTD, IHG (International Health Group), and Biopharmax AFEZCO. In particular, Belarus, Kazakhstan  and various regions of Russia - Yaroslavl, Moscow, Sverdlovsk regions, and the Republic of Tatarstan - will present their collective stands this year.
The official supports of the Medinex 2023 exhibition are the State Agency on Mandatory Health Insurance  and the the Management Union of Medical Territorial Units (TABIB).
Thus, the exhibitions will be held with the participation of international representatives to create an excellent opportunity to bring together industry experts, strengthen business relations, and expand the geography of sales.
Information about the exhibitions is available on the websites and social networks dedicated to the exhibitions: www.medinex.az, www.beautyexpo.az.