“Medinex” və “Beauty Azerbaijan” sərgiləri 2-4 noyabr tarixlərində keçiriləcək
Bu il 2-4 noyabr tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində 3-cü Azərbaycan Beynəlxalq Tibb İnnovasiyaları “Medinex” və 3-cü Azərbaycan Beynəlxalq Gözəllik İndustriyası “Beauty Azerbaijan” sərgiləri keçiriləcək.
Bu sərgilər yenidən sənaye mütəxəssislərinə və sahibkarlara işgüzar əlaqələri inkişaf etdirmək və yeni əlaqələr qurmaq, aktual məlumatlar mübadiləsi aparmaq və sərfəli müqavilələr bağlamaq imkanı yaradan səmərəli müstəvi rolunu oynayacaqdır.
İştirakçı ölkələr arasında Azərbaycan, Türkiyə, Rusiya Federasiyası, Belarus, Qazaxıstan, Səudiyyə Ərəbistan, Koreya Respublikası və s. kimi ölkələr yer alır. Sərginin ekspozisiyası müxtəlif ölkələrdən tibb sahəsinin aparıcı şirkətlərini – “Arash Medical Company”, “AS-Medical”, “LABSERVIS LTD”, “IHG” (International Health Group), yerli istehsalçılardan isə “Biopharmax AFEZCO” və s. kimi şirkətləri bir araya gətirəcək.
Sərginin tibbdə informasiya texnologiyaları, tibbi texnika və avadanlıq, tibbi məhsullar, dərman vasitələri, vitaminlər və bioloji aktiv əlavələr, ortopedik məhsullar, stomatoloji avadanlıq və alətlər, stomatoloji xidmətlər, optika və oftalmologiya, laboratoriya avadanlıqları və texnologiyaları, tibb müəssisələri üçün avadanlıq, tibbi turizm, yaşlı nəsil üçün məhsullar, dietologiya, tibbi təhsil, sanitar nəqliyyat bölmələri üzrə təşkil olunması nəzərdə tutulur.
Azərbaycan Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi (TƏBİB) və İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi “Medinex” 2023 sərgisində öz iştiraklarını təsdiqləmiş və sərginin rəsmi dəstəkçisidirlər.
“Medinex” sərgisi ilə birgə gözəllik industriyası sərgisi "Beauty Azerbaijan"
keçiriləcək. Belə ki, sərgi çərçivəsində “SPA & Welness”, kosmetologiya və estetik tibb üçün məhsullar, parfumeriya, şəxsi gigiyena vasitələri, təbii kosmetika, dekorativ kosmetika, peşəkar kosmetika, salon avadanlıqları, dırnaq xidmətləri üçün vasitə və alətlər, saça və bədənə qulluq vasitələri kimi sektorlar üzrə məhsul və xidmətlərin nümayişi gözlənilir.
“Medinex” və "Beauty Azerbaijan" sərgiləri çərçivəsində tibbin müxtəlif sahələrindən mütəxəssislərin iştirak edəcəyi işgüzar tədbirlərin keçirilməsi nəzərdə tutulub. Sərgilər çərçivəsində ənənəvi olaraq, yerli və xarici sahibkarların iştirak edəcəyi işgüzar B2B görüşlərinin keçirilməsi planlaşdırılır. Beləliklə, beynəlxalq iştirakçıların da yer alacağı “Medinex” və "Beauty Azerbaijan" sərgiləri sənaye mütəxəssislərini eyni platformada bir araya gətirmək, işgüzar əlaqələri gücləndirmək və satış coğrafiyasını genişləndirmək üçün əla fürsət yaradır.
Ötən il keçirilən tədbirə 12 müxtəlif ölkədən Azərbaycan, Belarus, Danimarka, Əlcəzair, İsveçrə, İtaliya, Pakistan, Qazaxıstan, Rusiya Federasiyası, Sloveniya, Türkiyə və Yaponiyadan 92 şirkət qatılmış, ümumilikdə isə sərgini 6000-dən artıq insan ziyarət etmişdir. Bundan başqa sərgi daxilində bir sıra spikerlərin aktual mövzularla bağlı sessiyaları keçirilmişdir.
Sərgilərin təşkilatçısı Caspian Event Organisers şirkətidir.
Sərgilərlə bağlı məlumatı sərgilərin internet səhifələrindən və sosial şəbəkə hesablarından əldə etmək mümkündür: www.medinex.az, www.beautyexpo.az

Выставки «Medinex» и «Beauty Azerbaijan» пройдут 2-4 ноября
В этом году, 2–4  ноября в Баку Экспо Центре пройдут 3-я Азербайджанская Международная Выставка Медицинских Инноваций «Medinex» и 3-я Азербайджанская Международная Выставка Индустрии Красоты «Beauty Azerbaijan».
Эти выставки сыграют важную роль в развитии деловых контактов между промышленными специалистами и предпринимателями, обеспечивая возможность установления новых связей, обмена актуальной информацией и заключения выгодных сделок.
«Medinex» является важным и престижным медицинским мероприятием, объединяющим медицинских специалистов Азербайджана. На выставке ведущие местные и зарубежные производители и дистрибьюторы представят свои новинки и услуги, которые помогут улучшить работу клиник и повысить эффективность лечения в стране.
Участниками выставки являются страны, такие как Азербайджан, Турция, Российская Федерация, Беларусь, Казахстан, Саудовская Аравия, Республика Корея и др. Экспозиция выставки соберет вместе ведущие компании в области медицины из различных стран, например «Arash Medical Company», «AS-Medical», «LABSERVIS LTD», «IHG» (International Health Group), а также местных производителей, включая «Biopharmax AFEZCO» и др.
На выставке планируется демонстрация тех секторов, как информационные технологии в медицине, медицинская техника и оборудование, изделия медицинского назначения, лекарственные препараты,  витамины и биологически активные добавки, ортопедические изделия,  стоматологическое оборудование,  стоматологические услуги, оптика и офтальмология, инновационное лабораторное оборудование и технологии, фармацевтическое оборудование, медицинский туризм, товары и услуги для старшего поколения, диетология, медицинское образование и санитарный транспорт.
Объединения по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB) и Государственного агентства обязательного медицинского страхования подтвердили свое участие и стали официальными поддерживающими организациями на выставке «Medinex» 2023.
Выставка Индустрии Красоты «Beauty Azerbaijan» пройдет совместно с выставкой «Medinex». Основными секторами выставки являются «SPA & Wellness», изделия косметологии и эстетической медицины, парфюмерия, средства личной гигиены, натуральная косметика, декоративная косметика, профессиональная косметика, салонное оборудование и парикмахерские принадлежности, профессиональные средства и инструменты по уходу за ногтями, средства по уходу за волосами и телом и т. д.
В рамках выставок «Medinex» и «Beauty Azerbaijan» планируется проведение деловых мероприятий, в которых примут участие специалисты из различных областей медицины. Традиционно, в рамках выставок планируются деловые встречи B2B с участием местных и зарубежных предпринимателей.
Таким образом, выставки «Medinex» и «Beauty Azerbaijan», в которых также будут участвовать международные участники, являются отличной возможностью собрать на одной площадке специалистов отрасли, укрепить деловые связи и расширить географию продаж.
В прошлом году на мероприятии приняли участие 92 компании из 12 разных стран - Азербайджана, Беларуси, Дании, Алжира, Швейцарии, Италии, Пакистана, Казахстана, Российской Федерации, Словении, Турции и Японии, а в общем выставку посетили более 6000 человек. Кроме того, в рамках выставки прошел ряд спикерских сессий на актуальные темы.
Организатором выставок является компания «Caspian Event Organisers».
Информацию о выставках можно получить на страницах в социальных сетях и сайтах выставок: www.medinex.az, www.beautyexpo.az.