Ukraynanın səhiyyə naziri “Medinex 2025” sərgisini ziyarət edib
Azərbaycana səfəri çərçivəsində Ukraynanın səhiyyə naziri Viktor Lyaşko “Medinex” sərgisini ziyarət edib.
Nazir sərgi ilə tanış olub, Ukraynanın milli stendini ziyarət edib, həmçinin İkitərəfli əczaçılıq müzakirəsi “Dialoqdan Əməkdaşlığa: Ukrayna və Azərbaycanın Əczaçılıq İmkanları” adlı ikitərəfli müzakirədə iştirak edib.
Tədbirdə Ukrayna səhiyyə nazirliyinin nümayəndələri, parlament üzvləri və aparıcı əczaçılıq şirkətlərinin təmsilçiləri də iştirak ediblər. Müzakirə zamanı tərəflər iki ölkə arasında birgə investisiya layihələrinin həyata keçirilməsi, texnologiya mübadiləsi və işgüzar əlaqələrin genişləndirilməsi perspektivlərini müzakirə ediblər.
Sərgi 2025-ci il 30 oktyabr – 1 noyabr tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilir.
“Medinex” sərgisi Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi (TƏBİB) və İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi tərəfində dəstəklənir.
Sərginin təşkilatçıları “Caspian Event Organisers” şirkəti, eləcə də onun beynəlxalq tərəfdaşları olan “Caspian Event Management” və “ICA Events” şirkətləridir. Azərbaycan Sərgi Təşkilatçıları Assosiasiyası (ASTA) da layihəyə dəstək göstərir.
“Medinex” sərgisinin rəsmi bankı qismində ölkənin aparıcı korporativ maliyyə institutu “PAŞA Bank” çıxış edir. Sərgi ilə bağlı daim yenilənən məlumatı sərginin internet səhifəsindən - www.medinex.az və sosial şəbəkə hesablarından əldə etmək mümkündür.

Ukraine’s Minister of Health Visits the “Medinex 2025” Exhibition
During his visit to Azerbaijan, Ukraine’s Minister of Health Viktor Liashko attended the Medinex exhibition.
The Minister familiarised himself with the exhibition, visited Ukraine’s national stand, and also took part in a bilateral pharmaceutical discussion titled “From Dialogue to Cooperation: Pharmaceutical Opportunities of Ukraine and Azerbaijan.”
The event was also attended by representatives of the Ministry of Health of Ukraine, members of parliament, and representatives of leading pharmaceutical companies from the country. During the dialogue, participants discussed prospects for joint investments, technology exchange, and expanding business contacts between the two countries.
The exhibition was held from 30 October to 1 November 2025 at the Baku Expo Centre.
The Medinex exhibition is organised with the support of the Administration of the Regional Medical Divisions (TƏBİB) and the State Agency on Mandatory Health Insurance.
The organisers of the exhibition are Caspian Event Organisers, along with its international partners — Caspian Event Management and ICA Events. The project receives strong support from the Azerbaijan Exhibition Organisers Association (ASTA).
The official bank of the exhibition is the country’s leading corporate financial institution — PASHA Bank.