Tibbi tullantıların təhlükəsiz utilizasiyası
"BT Techno Service" zəhərli tibbi tullantıların təhlükəsiz toplanması, daşınması və utilizasiyası sahəsində liderdir. Biz bu yaxınlarda fəaliyyətə başlamışıq və öz imkanlarımızı nümayiş etdirmək üçün sərginin imkanlarından istifadə etmək istəyirik. Şirkətimiz utilizasiya sahəsində ölkəmizdə qəbul edilmiş bütün standartlara cavab verən ən müasir texnologiyaları tətbiq edir. Tibb müəssisələrinin tullantıların toplanması, daşınması və utilizasiyasının bütün mərhələlərini izləyə biləcəyi xüsusi proqram hazırlamışıq. Fövqəladə Hallar Nazirliyində zəhərli tullantılarla təhlükəsiz iş üzrə tam təlim kursu keçmiş şirkət əməkdaşları təhlükəsizliyə tam zəmanət verən xüsusi uniformadan istifadə edirlər.
Tibbi tullantıların utilizasiyası böyük problemdir və bütün standartlara və təhlükəsizlik tədbirlərinə riayət edilməsini tələb edən çox çətin prosesdir. "Bəzilərini sağaldaraq, başqalarına zərər verməyin" şüarımız məhz ona əsaslanır ki, düzgün utilizasiya vətəndaşların təhlükəsizliyi və sağlamlığı, ətraf mühitin qorunması üçün son dərəcə vacibdir.
"Medinex" sərgisində ilk dəfədir ki, iştirak edirik. Özümüzü səhiyyə sahəsinin spesifik sektoru kimi tanıtmağımız vacibdir. Hesab edirəm ki, sərgi bunun üçün daha yaxşı imkanlar yaradır. Bizim əsas istehlakçılarımız tibb müəssisələri -xəstəxanalar, poliklinikalar, laboratoriyalar, estetik klinikalardır. Onların nümayəndələrinə fəaliyyətimiz haqqında tam həcmdə məlumat veririk və proqramımızı təqdim edirik. Sərginin ilk günündə keçirilən maraqlı görüşlər tərəfdaşlıq əlaqələrinin genişlənməsinə və müştərilərin sayının artmasına ümid verir.

Safe management of medical waste
BT Techno Service is a leader in collection, handling, and disposal of toxic medical waste. A fresh starter, we want to utilize the opportunities presented by the exhibition to fully demonstrate our capabilities. Our company applies state-of-the-art waste management technologies that comply to the latest national standards. We have developed a special program to help medical facilities trace the entire route of collection, handling, and disposal of their waste. Our personnel, which have completed the full safe waste management training with the Ministry of Emergency Situations, are using a special uniform that guarantees 100% safety.
Medical waste management is a serious issue and a complicated process that requires strict compliance and safety approach. Our slogan "Do not harm ones while curing others" stems from the idea that correct disposal is paramount for the safety and health of people as well as for the environment.
This is the first time we have participated in this exhibition; it is important to us to make a statement as a representative of a specific sector in the field of health. I believe Medinex provides the best opportunities to that end. Our main consumers are medical facilities, such as hospitals, clinics, labs, aesthetic clinics etc. When we meet their representatives, we update them on our activities and present our program. We had quite interesting meetings on the first day of the event, so we are hopeful we will expand our partnerships and grow our clientele.