Səhiyyə Maarifləndirilməsinin Əhəmiyyəti
-Azərbaycan Respublikasının İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi Medinex sərgisinin daimi iştirakçısı və tərəfdaşıdır. Agentliyin əsas missiyası əhalinin sağlamlığın qorunması, sağlam həyat tərzinin təşviqi, eləcə də ölkə vətəndaşlarına təqdim edilən tibbi xidmətlər barədə maarifləndirmə aparmaqdan ibarətdir.
Agentliyin stendində istifadəçilərə TƏBİB-in xidmətləri və yenilikləri ilə tanış olmaq imkanı yaradan yeni mobil tətbiq, eləcə də Agentliyin fəaliyyəti və göstərdiyi xidmətlər barədə məlumat əldə etməyə imkan verən innovativ tətbiq təqdim olunur. Stenddə həmçinin sağlam həyat tərzini təbliğ edən velosiped-trenajor da sərgilənir.
Stenddə icbari tibbi sığorta çərçivəsində tibbi xidmətlərdən yararlanan vətəndaşların rəylərini əks etdirən video materiallar nümayiş olunur. Bundan əlavə, işgüzar görüşlər üçün xüsusi zona ayrılıb.
Sərginin daimi iştirakçıları olaraq biz hər il yeni layihələr təqdim edirik. İlk növbədə, icbari tibbi sığorta sisteminə daxil olan yeni tibb müəssisələri və xidmətləridir. Bu xidmətlərin sayı və çeşidi mütəmadi olaraq artır və bizim əsas vəzifəmiz bu barədə vətəndaşlara məlumat verməkdir. Bu il siyahı bir neçə özəl klinika ilə genişlənib.
Medinex-2025 çərçivəsində biz həmçinin istifadəçilərə öz tələblərinə uyğun tibb müəssisəsini tapmaq imkanı verən axtarış sistemini təqdim edirik.
Sərgidə qarşımıza qoyduğumuz məqsədlərdən biri xarici iştirakçılarla əməkdaşlıqların qurulması, görüş və danışıqların aparılması, beynəlxalq təcrübənin öyrənilməsidir. Xüsusilə sərginin işgüzar proqramı böyük maraq doğurur — çünki burada rəqəmsal tibb və tibbdə innovativ həllərlə bağlı maraqlı seminarlar keçirilir. Əminəm ki, sərgi imkanlarımızı və biliklərimizi daha da genişləndirəcək, tərəfdaşlıq əlaqələrimizin sayını artıracaq.

The Importance of Health Awareness
-The State Agency on Mandatory Health Insurance of Azerbaijan is a permanent participant and partner of the Medinex exhibition. The Agency’s primary mission is to raise public awareness about health protection and the importance of leading an active lifestyle, as well as to inform citizens about the medical services available to them across the country.
At our stand, we are showcasing a new mobile application that allows users to explore the services and innovations offered by TABIB, along with an innovative application enabling access to information about the activities and services of the Agency. A bicycle trainer is also displayed, promoting an active and healthy lifestyle.
The stand features video materials presenting the opinions of citizens on the medical services received through mandatory health insurance. In addition, a dedicated area has been set aside for business meetings.
As regular participants of the exhibition, we introduce new projects every year. First and foremost, these include newly added medical institutions and services that have joined the mandatory health insurance system. The number and scope of these services are continuously increasing, and our key task is to keep citizens informed. This year, the list has been expanded with several private clinics.
At Medinex 2025, we are also presenting a search tool that enables users to find the medical facility most suitable for their needs.
One of our key goals at the exhibition is to establish cooperation with international participants, hold meetings and negotiations, and learn from global best practices. The exhibition’s business programme is of particular interest to us, as it features insightful seminars on digital healthcare and innovative medical solutions. I am confident that the exhibition will further expand our capabilities and knowledge, and widen our network of partners.