Modawi DCI akkreditasiyalı xəstəxanalarla təhlükəsiz və yüksək keyfiyyətli tibbi turizm xidmətləri təqdim edir
Tariq Ali, Al Modawi şirkətinin baş icraçı direktoru (Oman)
-Mən Modawi şirkətini təmsil edirəm və biz səhiyyə texnologiyaları üzrə ixtisaslaşırıq. Tibbi turizm platformamız mövcuddur və missiyamız pasiyentlər üçün ən doğru tibbi həlli tapmaqdır. Hədəf auditoriyamız mürəkkəb tibbi halları olan pasiyentlərdir. Bizikinci rəy xidməti, telemedisin və pasiyent ilə ailəsinin müalicə üçün seçilən ölkəyə təhlükəsiz şəkildə çatması üçün lazım olan bütün təşkilati dəstəyi təmin edirik. Dünyanın aparıcı xəstəxanaları ilə çalışırıq və yalnız DCI akkreditasiyalı xəstəxanalarla əməkdaşlıq edirik. Azərbaycanın bizdə yaratdığı təəssürat çox müsbətdir. İnsanlar burada son dərəcə qonaqpərvərdir və sərgi B2B əməkdaşlığı üçün mükəmməl platformadır. Artıq bir neçə Azərbaycan şirkəti ilə görüş keçirmişik. Onlar çox səmimi və açıqdır və biz Azərbaycan bazarında böyük imkanlar görürük. Ümid edirik ki, Azərbaycan pasiyentlərinə tam səmimiyyət və şəffaflıqla xidmət göstərəcəyik.
Bu gün sərgidə iştirakımızın ilk günüdür və təcrübəmiz çox müsbətdir. Əslində bu, sərginin ikinci günüdür və B2B görüşləri üçün ideal şərait yaradır. Azərbaycan bazarını daha yaxşı anlamağımıza kömək edən çox dəyərli insanlarla tanış olduq. Burada innovativ tibbi texnologiyaların tətbiqi üçün böyük potensial görürük. Yerli şirkətlərin əməkdaşlıq və innovativ layihələrə açıq olması bizi sevindirir. Əminik ki, birlikdə tibbi turizmi inkişaf etdirə və pasiyentlərə göstərilən tibbi xidmətin keyfiyyətini artıra bilərik. Azərbaycandakı həmkarlarımızla təcrübə və ən yaxşı praktikalardan bölüşmək bizim üçün çox dəyərlidir.
Ümid edirik ki, əməkdaşlığımız yerli pasiyentlərə və bütün regiona fayda verəcək. Bu sərgidə Omanı təmsil edən üç şirkət iştirak edir və hər biri səhiyyə texnologiyaları sahəsində fəaliyyət göstərir. Şirkətlərdən biri diş protezlərinin 3D çapı üzrə ixtisaslaşır, digəri isə əməkdaşların psixoloji sağlamlığı üçün həllər təqdim edir.

Modawi предоставляет безопасные и высококачественные услуги медицинского туризма с больницами, аккредитованными DCI
Тарик Али, генеральный директор компании Al Modawi (Оман)
-Я представляю компанию Modawi, которая специализируется на медицинских технологиях. У нас есть платформа медицинского туризма, и наша миссия — подобрать для пациента правильное решение в сфере здравоохранения. Наша целевая аудитория — пациенты со сложными медицинскими случаями. Мы предоставляем услуги второго мнения, телемедицину и полностью организуем всё необходимое для безопасного прибытия пациента и его семьи к месту лечения. Мы работаем с ведущими больницами по всему миру и сотрудничаем исключительно с клиниками, аккредитованными DCI. Наш опыт в Азербайджане очень положительный. Люди здесь невероятно гостеприимны, и выставка идеально подходит для B2B-сотрудничества. Мы уже провели переговоры с несколькими азербайджанскими компаниями. Они очень дружелюбны, и мы видим большие возможности на азербайджанском рынке. Мы надеемся обслуживать пациентов из Азербайджана с полной честностью и прозрачностью.
Сегодня наш первый день на выставке, и впечатления отличные. Фактически, это второй день выставки, и он идеально подходит для B2B-встреч. Мы познакомились с замечательными людьми, которые помогли нам лучше понять азербайджанский рынок. Мы видим огромный потенциал для внедрения передовых медицинских технологий здесь. Приятно видеть, что местные компании открыты к партнёрству и инновационным проектам. Мы уверены, что вместе сможем развивать медицинский туризм и улучшать качество медицинской помощи. Обмен опытом и лучшими практиками с коллегами в Азербайджане приносит нам большое удовлетворение.
Мы надеемся, что наше сотрудничество принесёт пользу местным пациентам и всему региону. На этой выставке от Омана участвуют три компании, и все они работают в сфере медицинских технологий. Одна компания занимается 3D-печатью зубных протезов, другая — решениями в области психического здоровья сотрудников.