"Medinex" sərgisi bir daha tibb mütəxəssislərinin diqqətini çəkdi
- "Medinex" sərgisinə məni tibb sənayesinin yenilikləri ilə tanış olmaq istəyi gətirdi. Mən cərraham və məni ilk növbədə cərrahi avadanlıqlar, alətlər və yeni texnologiyalar və müalicə üsulları maraqlandırırdı. Xüsusilə bipolyar təkrar istifadə edilə bilən laparoskopik alətlər diqqətimi çəkdi. Ümidvaram ki, gələcəkdə müəssisəmiz bu məhsulları alacaq və biz onu işimizdə tətbiq edəcəyik.
Mən həmçinin sərginin işgüzar proqramında, kardiologiya üzrə paneldə məmnuniyyətlə iştirak etdim. Özüm kardioloq olmasam da, Rəşad Məmmədovun, İlqar Tahiroğlunun və başqalarının çıxışlarını böyük maraqla dinlədim və bir çox yeni şeylər öyrəndim. Azərbaycanda bir uşağın eyni vaxtda ürəyindən və qaraciyərindən əməliyyat olunması faktını yalnız indi öyrəndim və bu cür mürəkkəb əməliyyatların azərbaycanlı cərrahlar tərəfindən həyata keçirilməsi məni çox sevindirdi.
"Medinex" sərgisi keçirilməsinin vacibliyini bir daha göstərdi. Daim yenilənən məlumatları müxtəlif mənbələr vasitəsilə əldə etmək həmişə mümkün olmur. Sərgidə bütün lazımi məlumatlar vahid məkanda - stendlərdə, panel müzakirələrində, həmkarlar ilə peşəkar ünsiyyətdə toplanır. Canlı ünsiyyət sərgilərin digər ünsiyyət vasitələrindən mübahisəsiz üstünlüyüdür.

Выставка Medinex в очередной раз привлекла внимание профессиональных медиков
- На выставку Medinex меня привело желание ознакомиться с новинками медицинской отрасли. Я хирург, и меня, в первую очередь, интересовало хирургическое оборудование, инструменты и новые технологии и методы лечения. В частности, привлекли внимание биполярные многоразовые лапароскопические инструменты. Надеюсь, в будущем наше учреждение приобретет эту продукцию, и мы будем ее применять в работе.
С большим удовольствием я также принял участие в деловой программе выставке, в панеле по кардиологии. И хотя я сам не кардиолог, но выступления Рашада Мамедова, Ильгара Тахироглу и др. прослушал с большим интересом и узнал много нового. О таком факте, что в Азербайджане ребенку была проведена одновременно операция на сердце и печени, узнал только сейчас и был очень обрадован, что подобные сложные операции могут делать азербайджанские хирурги.
Выставка Medinex в очередной раз показала важность ее проведения. Получить постоянно обновляемую информацию через разные источники не всегда представляется возможным. На выставке вся нужная информация собрана в едином пространстве – на стендах, на панельных дискуссиях, в профессиональном общении с коллегами. Живое общение есть неоспоримое преимущество выставок над любыми другими средствами коммуникации.