İstənilən sərgi beynəlxalq əməkdaşlığa kömək edir
Deyə bilərəm ki, bu sərgi yaxşı təşkil edilib. Tədbirin təşkili üçün seçilmiş məkanı bəyəndim. Bu gün burada ziyarətçilər üçün kifayət qədər faydalı məlumatlar verən xeyli sayda maraqlı şirkət təmsil olunur. Azərbaycanın “Diamed” şirkətinin parlaq və gözəl stendi diqqətimi daha çox cəlb etdi – bu stenddən yan keçə bilmədim. Həmçinin “R-Pharm” şirkətinin məhsulları haqqında məlumatlar ilə yaxından tanış oldum.
Mən sərgiyə preparatların təchizatçılarını tapmaq niyyəti ilə gəlmişəm. İşəgötürən kimi deyə bilərəm ki, sərginin gedişini müşahidə edərək özüm üçün bir neçə prioriteti müəyyən etdim. Bu təəssüratlar ekspozisiyanın perspektivləri ilə bağlıdır: istərdim ki, gözəllik və səhiyyə sektorları ayrılsın.
Şübhəsiz, bu sektorun inkişafında sərginin rolu kifayət qədər böyükdür. Mən hesab edirəm ki, istənilən sərgi beynəlxalq əməkdaşlıqdır. Belə sərgilər şirkətlərə öz imkanlarını genişləndirməyə, yeni əlaqələr qurmağa imkan verir.

Любая выставка способствует международному сотрудничеству
Могу сказать, что выставка хорошо подана. Мне понравилось место, которое было выбрано для её организации. Сегодня здесь представлено очень много интересных компаний, располагающих достаточно полезной информацией для посетителей. Больше всего меня привлёк яркий и красивый стенд азербайджанской компании Diamed – не смогла пройти мимо него. Также я подробно ознакомилась с информацией о продукции компании R-Pharm.
На выставку я пришла с целью найти поставщиков препаратов. Как работодатель, могу сказать, что наблюдая за ходом выставки, определила для себя некоторые приоритеты. Эти впечатления связаны с перспективами экспозиций: мне бы хотелось, чтобы красота и медицина были как-то разделены.
Безусловно, роль выставки в развитии данной сферы достаточно велика. Я считаю, что любая выставка – это международное сотрудничество. Такого рода выставки позволяют компаниям расширить свои возможности, наладить новые контакты.