İdxal kommersiya məhsulu axtarışında
-Mən gözəllik sahəsində çalışıram və sərgiyə gəlməkdə məqsədim gözəllik və sağlamlıq sahəsində təqdim olunan məhsullarla yaxından tanış olmaq idi. İstifadə etdiyimiz məhsulların böyük hissəsini xaricdən sifariş edirik. Sərgidə iştirak edən şirkətlər arasında rus istehsalçısının olduğunu öyrəndikdən sonra onlarla şəxsən tanış olmaq üçün gəldim. Bu şirkətin podologiya üzrə məhsulları qiymət–keyfiyyət nisbətinə görə bizim sahədə həmişə böyük tələbat görüb. Hazırda bu məhsullar yerli bazarda mövcud deyil. Buna görə də əməkdaşlıq qurmaq və həmin məhsulların Azərbaycanda rəsmi distribyutoru statusunu almaq üçün danışıqlar apardıq.
Bundan əlavə, işimizdə müxtəlif tibbi məhsullardan da aktiv istifadə edirik — dərman preparatları, alətlər, bintlər, mazlar, xalatlar, maskalar və s. Bu səbəbdən sərginin tibbi istiqaməti də mənim üçün maraqlı oldu. Burada işimizdə tətbiq edə biləcəyimiz çoxlu yeni və cazibədar təkliflər tapdım.
Ümumilikdə, Bakıda tibbi sərginin keçirilməsinin bir çox üstünlükləri var. Bu, mühüm əlaqələrin və partnyorluqların qurulduğu, istehsalçılar və təchizatçılarla birbaşa tanışlıq imkanı yaradan, məhsula yaxından baxıb mütəxəssis tövsiyələrini yerindəcə almağa şərait yaradan çox faydalı platformadır. Medinex bir daha biliklərimi genişləndirdi və məni axtardığım kommersiya məhsulu ilə tanış etdi.

In search of an imported commercial product
-I work in the beauty industry, and I attended the exhibition with the intention of exploring products offered in the field of beauty and health. Most of the products we use are ordered from abroad. When I found out that one of the participating companies was a Russian manufacturer, I came to meet them in person. The podology products of this company have always been in demand in our field, primarily due to their price–quality ratio. At present, these products are not available on our market, so we held discussions on establishing cooperation and the potential of obtaining distributor status for their products in Azerbaijan.
In addition, we actively use various medical products in our work — medicines, instruments, bandages, ointments, gowns, masks, etc. For this reason, the medical segment of the exhibition was also of particular interest to me. I discovered many new appealing offers here that we could integrate into our work.
Overall, I see many advantages in hosting a medical exhibition in Baku. It is a highly valuable platform for establishing important connections and partnerships, for meeting manufacturers and suppliers directly, and for examining the products firsthand while receiving expert recommendations. Medinex has once again broadened my knowledge and helped me discover the right commercial product.