Hisense ilə süni intellektin ultrasəs müayinəsində gətirdiyi dəqiqlik və sürət — gələcəyin tibbi artıq buradadır
Məhəmməd Məmmədov, MESA Group şirkətinin icraçı direktoru
-Bu gün biz Medinex innovasiyalar sərgisində iştirak edirik və burada MESA Group-un ən son texnologiyalarını, avadanlıqlarını təqdim edirik. Burada səhiyyə sahəsində yeni, ağıllı və süni intellektlə işləyən cihazlarımızı nümayiş etdiririk. Bizim üçün əsas məqsəd — həkimlər və xəstəxanalar üçün ultrasəs müayinəsi, fizioterapiya və rehabilitasiya sahəsində yeni texnologiyaları daha yaxından tanıtmaqdır. Xüsusilə ultrasəs müayinəsi üçün Hisense markalı cihazlarımız böyük maraq doğurur. Bu cihazlar Azərbaycanda süni intellekti ilk tətbiq edən cihazlar arasında yer alır. Süni intellekt nəticələrin daha dəqiq çıxmasını təmin edir və xəstəliklərin daha sürətli diaqnozunu mümkün edir.
Artıq sərginin ikinci günüdür və maraq çox yüksəkdir — təxminən 300-dən çox həkim stendimizi ziyarət edib, avadanlıqlarımız və texnologiyalarımızla tanış olub. Sərgi həm paytaxt, həm də bölgələrdən gələn həkimlər üçün böyük fürsətdir. Onlar Bakıya hər zaman gələ bilmir və bütün şirkətləri gəzməyə vaxtları yoxdur, amma bu sərgi sayəsində avadanlıqlarımızı birbaşa görə və sınaya bilirlər. Təşəkkür edirik sərginin təşkilatçılarına — onlar bizə bu şəraiti yaratdılar ki, həkimlər və yeni klinika açmaq istəyən sahibkarlar cihazlarımızla yaxından tanış olsunlar.
Bir çox sahibkar sərgidən sonra yeni klinikaların tam təchizatı üçün bizimlə görüşlər təyin edib. Biz "açar təhvil" prinsipi ilə işləyirik: klinikanı sıfırdan qurur, bütün avadanlıqları quraşdırır, lisenziya və səhiyyə standartlarına uyğun şəkildə sahibkarlara təqdim edirik. Bu sərgi bizim üçün həm təqdimat, həm də gələcəyin tibbi imkanlarını birgə nümayiş etdirmək üçün əvəzolunmaz bir platformadır. Hamını MESA Group-un stendinə dəvət edirəm — gələcəyin tibbi bu gün buradadır!

Точность и скорость, которые искусственный интеллект приносит в ультразвуковую диагностику с Hisense — будущее медицины уже здесь
Мехмед Мамедов, исполнительный директор компании MESA Group
-Сегодня мы принимаем участие в выставке медицинских инноваций Medinex, где представляем самые новые технологии и оборудование компании MESA Group. Здесь мы демонстрируем наши новые, умные устройства, работающие на основе искусственного интеллекта и разработанные для сферы здравоохранения. Наша основная цель — более широко представить врачам и медицинским учреждениям современные технологии в области ультразвуковой диагностики, физиотерапии и реабилитации. Особый интерес вызывают наши ультразвуковые аппараты марки Hisense. Эти устройства являются одними из первых в Азербайджане, где внедрён искусственный интеллект. ИИ обеспечивает более точные результаты и позволяет значительно ускорить процесс диагностики заболеваний.
Уже второй день выставки, и интерес остаётся очень высоким — наш стенд посетили более 300 врачей, которые ознакомились с нашим оборудованием и технологиями. Для врачей, приезжающих не только из столицы, но и из регионов, это уникальная возможность. Не всегда есть возможность приехать в Баку и посетить все компании, однако благодаря выставке они могут увидеть и протестировать наше оборудование на месте. Мы выражаем благодарность организаторам выставки — они создали условия, при которых врачи и предприниматели, планирующие открыть новые клиники, могут ближе познакомиться с нашими устройствами.
Многие предприниматели уже назначили встречи после выставки, чтобы обсудить полное оснащение новых клиник. Мы работаем по принципу «под ключ»: создаём клинику с нуля, устанавливаем всё оборудование и передаём её предпринимателям в соответствии с лицензионными требованиями и стандартами здравоохранения. Для нас эта выставка — незаменимая платформа не только для презентации нашей продукции, но и для совместной демонстрации медицинских технологий будущего. Приглашаю всех посетить стенд MESA Group — будущее медицины уже здесь!