Azərbaycanın tibb bazarında 30 ildən artıq təcrübə
«LABSERVIS LTD» şirkəti Azərbaycan Respublikasında diaqnostik laboratoriyalarının kompleks təchizatı və tam komplektləşdirilməsi üzrə ilk IVD (In Vitro Diagnostics) ixtisaslaşmış şirkət kimi 1991-ci ildə fəaliyyətə başlamışdır.
Şirkət 30 ildən artıqdır ki, Azərbaycan tibb bazarını diaqnostik laboratoriyaların təşkili, onların avtomatlaşdırılması, rəqəmsallaşdırılması və laboratoriya tədqiqatlarının keyfiyyətinə nəzarət sahəsində ən müasir və qabaqcıl texnologiyalarla təmin edir.
Müştərilərimizin və uzunmüddətli tərəfdaşlarımızın siyahısına Azərbaycan Respublikasının Səhiyyə Nazirliyi, İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi, Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi (TƏBİB), Müdafiə Nazirliyi, Ədliyyə Nazirliyi, Fövqəladə Hallar Nazirliyi və digər aparıcı dövlət qurumları daxildir, o cümlədən şirkətimiz bir sıra özəl tibb mərkəzlərin formalaşdığı və təşkil olunduğu günündən, bu mərkəzlərin laboratoriyalarını yaratmışdır.
Fəaliyyət göstərdiyimiz müddət ərzində şirkətimiz bir çox mühüm dövlət layihələrini, bunlar arasında Səhiyyə Nazirliyinin Mərkəzi Referens Laboratoriyasının yaradılması, talassemiyanın skrininqinə dair bütün ölkə üzrə laboratoriyalar şəbəkəsinin təşkili, sümük iliyinin transplantasiyası üçün genetik uyğunluğun diaqnostik laboratoriyalarının yaradılması, vərəmin diaqnostikası üçün milli istinad laboratoriyalarını və bir sıra digər milli layihələri həyata keçirmişdir.
Bu cür irimiqyaslı və uzunmüddətli layihələrin həyata keçirilməsi prosesində “LABSERVIS LTD” şirkəti daimi xarici tərəfdaşlarımız olan və ölkəmizdə rəsmi distributor kimi təmsil etdiyimiz Roche Diagnostics (İsveçrə), Bio-Rad (ABŞ), Human GmbH (Almaniya), R-Biopharm AG (Almaniya), Diagon (Macarıstan), Greiner Bio-One (Avstriya) və bir sıra digər dünyada tanınmış istehsalçıların müasir texnologiyalarına arxalanır.
Bu il biz daha bir böyük transmilli istehsalçı Horiba (Yaponiya) şirkəti ilə müqavilə imzalayaraq, onun da məhsullarını bu sərgidə təqdim edərək nümayiş etdirəcəyik.
Bu sərgidə şirkətimiz həyata keçirilən analizlərin nəticələrinə insan amilinin təsirini demək olar ki, sıfıra endirməyə imkan verən, laborator muayinələrin tam avtomatlaşdırılması sahəsində müasir nailiyyətlər təqdim edəcək. Bu texnologiyaların tətbiqi aparılan analizlərin sürətini və həcmini artırmaqla yanaşı, minimum sayda işçi qüvvəsindən istifadə etməklə bu tədqiqatların dəqiqliyini və vaxtında icra olunmasını təmin edəcəkdir. Bu da öz növbəsində laboratoriyaların daimi xərclərini aşağı salaraq, ölkəmizin vətəndaşları üçün aparılan analizlərin son dəyərini azaldacaq.
Sərgidə iştirakımızın əsas məqsədi - potensial tərəfdaşlarımızı laboratoriya diaqnostikası sahəsində ən son nailiyyətlərlə tanış etməkdir. Biz həm dövlət təşkilatları, həm də özəl şirkətlər və onların laboratoriyalarını inkişaf etdirməkdə maraqlı olan həkimlərlə bu sahədə istənilən layihəni müzakirə etməyə hazırıq.
Şirkətimiz uzun illərdir ki, ölkəmizdə müxtəlif mövzularda çoxprofilli sərgilər keçirən Caspian Event Organisers şirkəti ilə əməkdaşlıq edir. İstənilən sənayenin inkişafında sərginin əhəmiyyəti çox yüksəkdir. Sərgi unikal platformadır ki, onun çərçivəsində siz nəinki geniş spektrli təşkilatları və ölkə vətəndaşlarını müəyyən bir sahədə ən son texnologiyalar və nailiyyətlərlə tanış edə bilərsiniz, həm də alıcılar və digər maraqlı tərəflərlə şəxsi B2B görüşlər keçirə, fikirlərini öyrənə, bu və ya digər inkişaf sahəsinə baxışları, yeni tərəfdaşlar əldə edə bilərsiniz.
CEO hər zaman belə tədbirləri ən yüksək səviyyədə keçirdiyinə görə, təşkilatçılara əməkdaşlıq platforması və şirkətimizin ölkəmizdə laboratoriya diaqnostikasının daha da inkişafına töhfə verməsi imkanı yaratdıqlarına görə təşəkkür edirik.

More than 30 years on the medical market of Azerbaijan
The company “LABSERVIS LTD” started its activities in the Azerbaijan Republic in 1991 as the first professional IVD (In Vitro Diagnostics) company specializing in complex supplying of laboratory diagnostic products.
For more than 30 years, the company has been supplying the medical market of Azerbaijan with hi-tech solutions in the field of organizing diagnostic laboratories, their automation, digitalization and quality control of laboratory research.
In the list of our clients and long-term partners are the Ministry of Health of the Azerbaijan Republic, the State Agency on Mandatory Health Insurance and The Administration of the Regional Medical Divisions (TABIB), the Ministry of Defense, the Ministry of Justice, the Ministry of Emergency Situations and other leading government agencies of the country, as well as a number of private medical centers, the laboratories which our company created from the moment of their organization and formation.
During time on the market, our company has implemented quite a lot of important government projects, such as the creation of the Central Reference Laboratory of the Ministry of Health, a network of laboratories throughout the country for thalassemia screening, laboratories for diagnosing genetic compatibility for bone marrow transplantation, a reference laboratory for diagnosing tuberculosis and a number of other national projects.
In the process of implementing such major and long-term projects, the company “LABSERVIS LTD” relies on modern technologies of our permanent foreign partners, namely, well-known global manufacturers of laboratory products such as Roche Diagnostics (Switzerland), Bio-Rad (USA), Human Gmbh (Germany), R- Biopharm AG (Germany), Diagon (Hungary), Greiner Bio-One (Austria) and a number of other global manufacturers, the official distributors of which we are.
This year we signed a contract with a large transnational company Horiba (Japan), whose products we will also present at this exhibition.
At this exhibition, our company will offer modern achievements in the complete automation of laboratory tests, allowing the end user to reduce to almost zero the influence of the human factor on the results of the analyzes themselves. The introduction of these technologies will not only increase the speed and volume of analyzes performed, but will also ensure the accuracy and reproducibility of these studies using a minimum number of staffs. This, in turn, will reduce both the costs of the laboratories themselves and the final cost of the tests performed for the citizens of our country.
The main goal of our participation at the exhibition is to introduce to our potential partners with the latest achievements in the field of laboratory diagnostics. We are
ready to discuss any projects in this area both with government organizations and with private companies and doctors interested in developing of their laboratories.
Our company has been cooperating for many years with the Caspian Event Organisers, which organizes multidisciplinary exhibitions in our country on various topics. The importance of the exhibition in the development of any industry can hardly be overestimated. The exhibition is a unique platform within which you can not only introduce a wide range of organizations and citizens to the latest technologies and achievements in a particular area, but also hold B2B meetings with buyers and other interested parties, find out opinions and views on one or another area of development, acquire new partners.
Since CEO always conducts such events at the highest level, we would like to thank the organizers for providing a platform for cooperation and the opportunity for our company to contribute to the further development of laboratory diagnostics in our country.