Azərbaycan birdəfəlik şprislərin idxalından asılılığı aradan qaldırıb
Birdəfəlik şprislərdən genişmiqyaslı istifadə dövlət əhəmiyyətli məsələdir. Bizim şirkət “Səhiyyə” sərgisində dəfələrlə iştirak edib, lakin sizin də gördüyünüz kimi, belə dar profilli ixtisaslaşma ilk dəfədir ki, baş verir. Qeyd etmək lazımdır ki, sərgidə əvvəlki iştirak şirkət üçün faydalı olub - tədbirin səmərəsi həm stendi ziyarət edənlərin sayında, həm də bizim brendin tanınmasında özünü büruzə verir. Buna görə də, bizim sərgi təşkilatçıları ilə işgüzar əlaqələrimiz bu il də davam edir.
Şpris istehsalı zavodu Pirallahı Sənaye Parkında inşa edilib. Azərbaycanda şpris istehsal edən bu ilk müəssisə “Diamed Co” şirkəti tərəfindən inşa edilib və 2017-ci ilin may ayında parkın rezidenti kimi qeydiyyatdan keçib. Müxtəlif həcmli birdəfəlik şpris zavodunun istehsal gücü ildə 150 milyon ədəd şpris təşkil edir. Burada istehsal edilən şprislər bizim səhiyyə sistemində istifadə edilir və beləliklə, Azərbaycan bu sahədə idxaldan asılılığı aradan qaldırıb.
Biz işgüzar əlaqələrin daha da möhkəmlənməsinə, daimi müştəri çevrəsinin genişlənməsinə və gələcəkdə xarici bazara çıxış əldə etməyə ümid bəsləyirik.

Azerbaijan eliminated its dependence on the import of disposable syringes
The widespread use of disposable syringes is an important issue for governments. Our company has repeatedly participated in medical exhibitions, but such a narrow specialization, as you may have noticed, is happening for the first time. It should be noted that previous participation in the exhibition was of great benefit for our company, the effectiveness affected both the visits to our stand and the recognition of our brand. Therefore, business communication with the organisers of the exhibition continues this year.
A syringe plant in Azerbaijan was built by Diamed Co LLC in the Pirallahi Industrial Park (registered as a resident of the Industrial Park in May 2017). The production capacity of the disposable syringe factory of various volumes is 150 million syringes per year. The syringes produced here are used in our health care system, and thus, Azerbaijan has eliminated its dependence on the import in this area.
We hope to strengthen business ties, expand the circle of our regular customers and, in the long term, enter the foreign market. I hope this exhibition will help achieve these tasks.