Azərbaycan birdəfəlik şprislərin idxalından asılılığı aradan qaldırıb
Birdəfəlik şprislərdən genişmiqyaslı istifadə dövlət əhəmiyyətli məsələdir. Bizim şirkət “Səhiyyə” sərgisində dəfələrlə iştirak edib, lakin sizin də gördüyünüz kimi, belə dar profilli ixtisaslaşma ilk dəfədir ki, baş verir. Qeyd etmək lazımdır ki, sərgidə əvvəlki iştirak şirkət üçün faydalı olub - tədbirin səmərəsi həm stendi ziyarət edənlərin sayında, həm də bizim brendin tanınmasında özünü büruzə verir. Buna görə də, bizim sərgi təşkilatçıları ilə işgüzar əlaqələrimiz bu il də davam edir.
Şpris istehsalı zavodu Pirallahı Sənaye Parkında inşa edilib. Azərbaycanda şpris istehsal edən bu ilk müəssisə “Diamed Co” şirkəti tərəfindən inşa edilib və 2017-ci ilin may ayında parkın rezidenti kimi qeydiyyatdan keçib. Müxtəlif həcmli birdəfəlik şpris zavodunun istehsal gücü ildə 150 milyon ədəd şpris təşkil edir. Burada istehsal edilən şprislər bizim səhiyyə sistemində istifadə edilir və beləliklə, Azərbaycan bu sahədə idxaldan asılılığı aradan qaldırıb.
Biz işgüzar əlaqələrin daha da möhkəmlənməsinə, daimi müştəri çevrəsinin genişlənməsinə və gələcəkdə xarici bazara çıxış əldə etməyə ümid bəsləyirik.

Азербайджан устранил зависимость от импорта одноразовых шприцев
Широкое распространение одноразовых шприцев – важное государственное дело. Наша компания неоднократно участвовала в медицинской выставке, но такая узкая направленная специализация, как вы обратили внимание, происходит впервые. Надо отметить, что предыдущее участие в выставке принесло пользу компании, результативность сказалась и на посещении стенда, и на узнаваемости нашего бренда. Поэтому деловая связь с организаторами выставки продолжается в этом году.
Завод по производству шприцев построен в Пираллахинском промышленном парке. Предприятие, являющееся первым в Азербайджане заводом по производству шприцев, построено ООО "Diamed Co", зарегистрированным в качестве резидента парка в мае 2017 года. Производственная мощность завода одноразовых шприцев различного объема составляет 150 миллионов шприцев в год. Производимые здесь шприцы используются в нашей системе здравоохранения, и, таким образом, Азербайджан устранил зависимость от импорта в этой сфере.
Мы надеемся на упрочнение деловых связей, расширение круга наших постоянных клиентов и в перспективе – выход на зарубежный рынок. Надеюсь, нынешняя выставка поможет решению этих задач.