Tədbirlər proqramı

  3 noyabr 2022, Cümə axşamı
  10:00 - 11:00Sərginin rəsmi açılış mərasimi
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye)
 
  11:00 - 18:00Sərginin iş saatları
 
  12:00 - 13:50"Autizmin diaqnostikası və terapiyası - texnologiyalar" mövzusunda sessiya
Çıxışçı: Yelisey Osin, həkim-psixiatr, Psixiatr və psixoloqların elmi əsaslı təcrübə naminə assosiasiyasının təsisçisi, Rusiya
Sahibkar Tatyana Mikayılova ilə panel müzakirəsi 
*Azərbaycan dilinə sinxron tərcümə təmin olunacaq
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)
Qeydiyyat üçün link: https://medinex.az/az-eventregister/

 
  14:00 -15:00Panel müzakirəsi: Xəstəliklərin diaqnostika və müalicəsində innovativ yanaşma
Moderator: Emil İskəndərov
Çıxışçılar:
Prof. Qurbanxan Müslimov, Azərbaycan Minimal İnvaziv Cərrahlar Cəmiyyətinin prezidenti, Topçubaşov adına Elmi Cərrahiyyə Mərkəzi
Mövzu: "Laparoskopik Cərrahiyyədə Müasir Texnologiyaların Tətbiqi" 
T.ü.f.d. Dosent Faiq Mirzəzadə, Akademik M.A.Topçubaşov ad. Elmi Cərrahiyyə Mərkəzi, Uşaq Ürək Cərrahiyyəsi şöbəsi
Mövzu: "Uşaqlarda açıq ürək əməliyyatlarından sonra inkişaf edən ürək çatmamazlığının müalicəsində peritoneal dializin rolu"
Cəbrayıl Cəbrayılov, Azərbaycan Nefroloqlar cəmiyyətinin rəhbəri
Mövzu: "Periton dializi və onun tətbiqi"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)
 
  15:10 - 15:40Panel müzakirəsi: "Ürək damar xəstəliklərinə çox tərəfli baxış"
Çıxışçılar:
Prof., t.e.d. Kamran Musayev, T.ü.f.d.Üzeyir RəhimovT.ü.f.d. Ülvi Mirzoyev, Azərbaycan Kardiologiya Cəmiyyəti
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)
 
  15:50 - 16:30Panel mövzusu: Diaqnostikada yeni nəsil sistemlər və kliniki faydaları
Məruzəçilər:
Dos.Dr.Iskender Karaltı, Azərbaycan Tibb Universitetinin Tədris Terapevtik klinikasının laboratoriya müdiri
Mövzu: "Mikrobiologiyada cari yanaşmalar və yeni sınaq modelləri"
Mahsa Mutlu, İmmunoassay Ürün müdiri, Biomerieux
Mövzu: "İmmunoassay Testlərdə Yeniliklər"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)

 
  16:30 - 17:00Çıxışçılar:
Yunus  Əfəndiyev, Azərbaycan Radiologiya Cəmiyyətinin sədri
Mövzu: "Azərbaycanda KT ve MRT müayinələrinin qısa tarixi"
Robinson Li, United Imaging şirkətinin Baş direktoru
Mövzu: "KT-də yeni texnologiyalar"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)



*Təqdimatların işçi dilləri: Azərbaycan və İngilis
 
  4 noyabr 2022, Cümə
  10:00 - 18:00Sərginin iş saatları
 
  10:00 - 17:00İkitərəfli Biznes Görüşləri
*yalnız sərgi iştirakçıları və dəvət olunmuş şirkətlər üçün
(Bakı Ekspo Mərkəzi, 2-ci mərtəbə, 22-ci otaq)
 
  10:00 - 11:30Panel müzakirəsi: Pediatriyada müasir diaqnostika və müalicə metodları
Moderator: Nahidə Mahmudova
Çıxışçılar:
T.ü.f.d. Allahverdi Musayev, K.Y.Fərəcova adına Elmi Tədqiqat Pediatriya İnstitutunun direktoru 
Mövzü: "Qida borusu atreziyasının torokoskopik bərpası" 
Lamiyə Fərzəliyeva, K.Y.Fərəcova adına Elmi Tədqiqat Pediatriya İnstitutu
Mövzu: "Non invaziv tənəffüs  dəstəyi" 
Yeganə Ağayeva, Sumqayıt Perinatal Mərkəzi 
Mövzu: "Katamnestik izləm xidmətinin təşkili"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)

 
  12:00 -13:30Panel müzakirəsi: Pediatriyada müasir diaqnostika və müalicə metodları
Moderator: Nahidə Mahmudova
Çıxışçılar:
T.ü.f.d. Yavər Hacısoy, ATU TCK Laboratoriya şöbəsinin müdiri 
Mövzu: "Mikrobioloji laboratoriyalarda differinsasiyası: Levenhukdan bu günə"
Ayaz Hüseynov, Hemofiliyalı xəstələrin Respublika Assosiasiyasının sədri
Mövzu: "Hemofiliyalı xəstələri üçün stomatolji və fizioterapevtik kabinetinin xüsusiyyətləri"
Emil Hidayətli, "ANDOP" Nutrisiologiya və piylənmənin profilaktikası akademiyası
Mövzu: "Qidalanmada personalizasiya, sağlamlığın əsas faktoru kimi. Sitotoksik (Cytotoxic) diaqnostika"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)

 
  14:00 - 15:05Panel müzakirəsi: Pediatriyada müasir diaqnostika və müalicə metodları
Moderator: Nahidə Mahmudova
Çıxışçılar:
Novruzova Nərmin, "ANDOP" Nutrisiologiya və piylənmənin profilaktikası akademiyası 
Mövzu: "Nutrigenetika. Genotipdən fenotipə qidalanmanın təsiri" 
Zəhra Vəzirova, Təlim-Simulyasiya Mərkəzinin rəhbəri,  İ.M Seçenov adına Moskva Dövlət Tibb Uiversitetinin Bakı filialı,
Mövzu: "Tibbi təlimlərdə və tibb təhsilində yeni era 3D mulyajlar Gələcəyin texnologiyaları" 
T.ü.f.d. psixiatr İkram Rüstəmov, "Nəfəs" Psixonevroloji Sağlamlıq Mərkəzinin rəhbəri
Mövzu: "Aktual uşaq və yeniyetmə problemlərinə psixiatrik yanaşma"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)
 
  15:15 - 15:35Cıxışçı:
Nesrin Aslan, Nüvə Təbabəti Mütəxəssisi, Baş Həkim, Baş Direktorun müavini
Mövzu: "Onkologiya Mərkəzli Sağlıq Xidməti və İdarəçiliyi"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)

 
  15:40 - 16:00Məruzəçi:
Çağın Şentürk, İzmir Tınaztepe Universitetinin prorektoru, İzmir Tınaztepe Universiteti Galen Xəstəxanası Müdaxilə və Neyroendovaskulyar Radiologiya şöbəsinin müdiri
Mövzu: "Serebrovaskulyar xəstəliklərin endovaskulyar müalicəsi: işemik insult, beyin anevrizmaları və arteriovenoz malformasiyalar"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)



*Təqdimatların işçi dilləri: Azərbaycan və İngilis

 
  5 noyabr 2022, Şənbə
  10:00 - 16:00Sərginin iş saatları
 
  10:00 - 10:40Panel müzakirəsi: Tibbdə innovativ texnologiyalar
Moderator: Albina Hüseynova
Çıxışçılar:
T.ü.f.d. Fərhad Verdiyev, Direktorun elmi işlər üzrə müavini, Elmi Tədqiqat Travmatologiya və Ortopediya İnstitutu
Mövzu: "Ətraf amputasiyaları və müasir protez texnologiyaları"
Qələndər Canbaxışov, professor, Elmi Tədqiqat Travmatologiya və Ortopediya İnstitutu
Mövzu: "Mürəkkəb çanaq sınıqlarının cərrahi müalicəsi"  
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)
 
  10:40 - 11:00Altay Əliyev, Tibbi Onkologiya şöbəsinin müdiri, LivBonadea International Hospital
Mövzu: "Onkoloji xəstələrdə erkən diaqnoz: skrininq" 
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)

 
  11:00 - 11:40Panel müzakirəsi: Tibbdə innovativ texnologiyalar
Moderator: Albina Hüseynova
Çıxışçılar:
Daşdəmir Xancanov, Elmi Tədqiqat Tibbi Bərpa İnstitutu
Mövzu: "İnnovativ ortez protezlər və reabilitasiyada tətbiqi"
Nərmin Osmanlı, MHPSS koordinator, Milli Psixi sağlamlıq və psixososial dəstək texniki işçi qrupunun həmsədri
Mövzu: "Münaqişədən sonraki dövrdə psixi sağlamlıq xidmətləri"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)


 
  12:10 - 13:20

Panel müzakirəsi: Tibbdə İnnovativ Texnologiyalar
Moderator: Albina Hüseynova
Çıxışçılar:
Avesta Allahverdiyeva, həkim-hematoloq, Milli Hematologiya və Transfuziologiya Mərkəzi 
Mövzu: "Hematologiyada Monoklonal Antikor Müalicəsi" 
T.ü.f.d. Gülzar Əliyeva, Elmi-Tədqiqat Ağciyər Xəstəlikləri İnstitutunun direktor müavini - baş həkim
Mövzu: "Vərəm və digər ağciyər xəstəliklərinin skrininqində
süni intellektin tətbiqi (CAD)"

Nərgiz Əliyeva, Həkim-hematoloq, Milli Hematologiya və Transfuziologiya Mərkəzi 
Mövzu: "Azərbaycanda hematopoetik kök hüceyrə transplantasiyası"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)

  13:50 - 14:55Panel müzakirəsi: İnnovativ dərman vasitələri
Moderator: Elmin Quliyev
Çıxışçılar:
Elmin Quliyev, Dərman və tibb vasitələrinin planlaması şöbəsinin müdiri, TƏBİB
Mövzu: "Yeni dərman formaları və onların tətbiq texnologiyaları"
Müşfiq Hüseynov, İxrac departamentinin direktoru, Supreme pharmatech 
Mövzu: "Liposom texnologiyası"
Professor, t.e.d., Adil Allahverdiyev, Elmi Tədqiqat Tibbi Profilaktika İnstitutu
Mövzu: "Xəstəliklərin müalicəsində kök hüceyrə və nanotexnologiya əsaslı metodların tətbiqi"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)


*Təqdimatların işçi dilləri: Azərbaycan və İngilis

 
1-ci gün
3 noyabr, Cümə axşamı
10:00 - 11:00
Sərginin rəsmi açılış mərasimi
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye)
 
11:00 - 18:00
Sərginin iş saatları
 
12:00 - 13:50
"Autizmin diaqnostikası və terapiyası - texnologiyalar" mövzusunda sessiya
Çıxışçı: Yelisey Osin, həkim-psixiatr, Psixiatr və psixoloqların elmi əsaslı təcrübə naminə assosiasiyasının təsisçisi, Rusiya
Sahibkar Tatyana Mikayılova ilə panel müzakirəsi 
*Azərbaycan dilinə sinxron tərcümə təmin olunacaq
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)
Qeydiyyat üçün link: https://medinex.az/az-eventregister/

 
14:00 -15:00
Panel müzakirəsi: Xəstəliklərin diaqnostika və müalicəsində innovativ yanaşma
Moderator: Emil İskəndərov
Çıxışçılar:
Prof. Qurbanxan Müslimov, Azərbaycan Minimal İnvaziv Cərrahlar Cəmiyyətinin prezidenti, Topçubaşov adına Elmi Cərrahiyyə Mərkəzi
Mövzu: "Laparoskopik Cərrahiyyədə Müasir Texnologiyaların Tətbiqi" 
T.ü.f.d. Dosent Faiq Mirzəzadə, Akademik M.A.Topçubaşov ad. Elmi Cərrahiyyə Mərkəzi, Uşaq Ürək Cərrahiyyəsi şöbəsi
Mövzu: "Uşaqlarda açıq ürək əməliyyatlarından sonra inkişaf edən ürək çatmamazlığının müalicəsində peritoneal dializin rolu"
Cəbrayıl Cəbrayılov, Azərbaycan Nefroloqlar cəmiyyətinin rəhbəri
Mövzu: "Periton dializi və onun tətbiqi"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)
 
15:10 - 15:40
Panel müzakirəsi: "Ürək damar xəstəliklərinə çox tərəfli baxış"
Çıxışçılar:
Prof., t.e.d. Kamran Musayev, T.ü.f.d.Üzeyir RəhimovT.ü.f.d. Ülvi Mirzoyev, Azərbaycan Kardiologiya Cəmiyyəti
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)
 
15:50 - 16:30
Panel mövzusu: Diaqnostikada yeni nəsil sistemlər və kliniki faydaları
Məruzəçilər:
Dos.Dr.Iskender Karaltı, Azərbaycan Tibb Universitetinin Tədris Terapevtik klinikasının laboratoriya müdiri
Mövzu: "Mikrobiologiyada cari yanaşmalar və yeni sınaq modelləri"
Mahsa Mutlu, İmmunoassay Ürün müdiri, Biomerieux
Mövzu: "İmmunoassay Testlərdə Yeniliklər"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)

 
16:30 - 17:00
Çıxışçılar:
Yunus  Əfəndiyev, Azərbaycan Radiologiya Cəmiyyətinin sədri
Mövzu: "Azərbaycanda KT ve MRT müayinələrinin qısa tarixi"
Robinson Li, United Imaging şirkətinin Baş direktoru
Mövzu: "KT-də yeni texnologiyalar"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)



*Təqdimatların işçi dilləri: Azərbaycan və İngilis
 
2-ci gün
4 noyabr, Cümə
10:00 - 18:00
Sərginin iş saatları
 
10:00 - 17:00
İkitərəfli Biznes Görüşləri
*yalnız sərgi iştirakçıları və dəvət olunmuş şirkətlər üçün
(Bakı Ekspo Mərkəzi, 2-ci mərtəbə, 22-ci otaq)
 
10:00 - 11:30
Panel müzakirəsi: Pediatriyada müasir diaqnostika və müalicə metodları
Moderator: Nahidə Mahmudova
Çıxışçılar:
T.ü.f.d. Allahverdi Musayev, K.Y.Fərəcova adına Elmi Tədqiqat Pediatriya İnstitutunun direktoru 
Mövzü: "Qida borusu atreziyasının torokoskopik bərpası" 
Lamiyə Fərzəliyeva, K.Y.Fərəcova adına Elmi Tədqiqat Pediatriya İnstitutu
Mövzu: "Non invaziv tənəffüs  dəstəyi" 
Yeganə Ağayeva, Sumqayıt Perinatal Mərkəzi 
Mövzu: "Katamnestik izləm xidmətinin təşkili"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)

 
12:00 -13:30
Panel müzakirəsi: Pediatriyada müasir diaqnostika və müalicə metodları
Moderator: Nahidə Mahmudova
Çıxışçılar:
T.ü.f.d. Yavər Hacısoy, ATU TCK Laboratoriya şöbəsinin müdiri 
Mövzu: "Mikrobioloji laboratoriyalarda differinsasiyası: Levenhukdan bu günə"
Ayaz Hüseynov, Hemofiliyalı xəstələrin Respublika Assosiasiyasının sədri
Mövzu: "Hemofiliyalı xəstələri üçün stomatolji və fizioterapevtik kabinetinin xüsusiyyətləri"
Emil Hidayətli, "ANDOP" Nutrisiologiya və piylənmənin profilaktikası akademiyası
Mövzu: "Qidalanmada personalizasiya, sağlamlığın əsas faktoru kimi. Sitotoksik (Cytotoxic) diaqnostika"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)

 
14:00 - 15:05
Panel müzakirəsi: Pediatriyada müasir diaqnostika və müalicə metodları
Moderator: Nahidə Mahmudova
Çıxışçılar:
Novruzova Nərmin, "ANDOP" Nutrisiologiya və piylənmənin profilaktikası akademiyası 
Mövzu: "Nutrigenetika. Genotipdən fenotipə qidalanmanın təsiri" 
Zəhra Vəzirova, Təlim-Simulyasiya Mərkəzinin rəhbəri,  İ.M Seçenov adına Moskva Dövlət Tibb Uiversitetinin Bakı filialı,
Mövzu: "Tibbi təlimlərdə və tibb təhsilində yeni era 3D mulyajlar Gələcəyin texnologiyaları" 
T.ü.f.d. psixiatr İkram Rüstəmov, "Nəfəs" Psixonevroloji Sağlamlıq Mərkəzinin rəhbəri
Mövzu: "Aktual uşaq və yeniyetmə problemlərinə psixiatrik yanaşma"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)
 
15:15 - 15:35
Cıxışçı:
Nesrin Aslan, Nüvə Təbabəti Mütəxəssisi, Baş Həkim, Baş Direktorun müavini
Mövzu: "Onkologiya Mərkəzli Sağlıq Xidməti və İdarəçiliyi"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)

 
15:40 - 16:00
Məruzəçi:
Çağın Şentürk, İzmir Tınaztepe Universitetinin prorektoru, İzmir Tınaztepe Universiteti Galen Xəstəxanası Müdaxilə və Neyroendovaskulyar Radiologiya şöbəsinin müdiri
Mövzu: "Serebrovaskulyar xəstəliklərin endovaskulyar müalicəsi: işemik insult, beyin anevrizmaları və arteriovenoz malformasiyalar"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)



*Təqdimatların işçi dilləri: Azərbaycan və İngilis

 
3-cü gün
5 noyabr, Şənbə
10:00 - 16:00
Sərginin iş saatları
 
10:00 - 10:40
Panel müzakirəsi: Tibbdə innovativ texnologiyalar
Moderator: Albina Hüseynova
Çıxışçılar:
T.ü.f.d. Fərhad Verdiyev, Direktorun elmi işlər üzrə müavini, Elmi Tədqiqat Travmatologiya və Ortopediya İnstitutu
Mövzu: "Ətraf amputasiyaları və müasir protez texnologiyaları"
Qələndər Canbaxışov, professor, Elmi Tədqiqat Travmatologiya və Ortopediya İnstitutu
Mövzu: "Mürəkkəb çanaq sınıqlarının cərrahi müalicəsi"  
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)
 
10:40 - 11:00
Altay Əliyev, Tibbi Onkologiya şöbəsinin müdiri, LivBonadea International Hospital
Mövzu: "Onkoloji xəstələrdə erkən diaqnoz: skrininq" 
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)

 
11:00 - 11:40
Panel müzakirəsi: Tibbdə innovativ texnologiyalar
Moderator: Albina Hüseynova
Çıxışçılar:
Daşdəmir Xancanov, Elmi Tədqiqat Tibbi Bərpa İnstitutu
Mövzu: "İnnovativ ortez protezlər və reabilitasiyada tətbiqi"
Nərmin Osmanlı, MHPSS koordinator, Milli Psixi sağlamlıq və psixososial dəstək texniki işçi qrupunun həmsədri
Mövzu: "Münaqişədən sonraki dövrdə psixi sağlamlıq xidmətləri"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)


 
12:10 - 13:20

Panel müzakirəsi: Tibbdə İnnovativ Texnologiyalar
Moderator: Albina Hüseynova
Çıxışçılar:
Avesta Allahverdiyeva, həkim-hematoloq, Milli Hematologiya və Transfuziologiya Mərkəzi 
Mövzu: "Hematologiyada Monoklonal Antikor Müalicəsi" 
T.ü.f.d. Gülzar Əliyeva, Elmi-Tədqiqat Ağciyər Xəstəlikləri İnstitutunun direktor müavini - baş həkim
Mövzu: "Vərəm və digər ağciyər xəstəliklərinin skrininqində
süni intellektin tətbiqi (CAD)"

Nərgiz Əliyeva, Həkim-hematoloq, Milli Hematologiya və Transfuziologiya Mərkəzi 
Mövzu: "Azərbaycanda hematopoetik kök hüceyrə transplantasiyası"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)

13:50 - 14:55
Panel müzakirəsi: İnnovativ dərman vasitələri
Moderator: Elmin Quliyev
Çıxışçılar:
Elmin Quliyev, Dərman və tibb vasitələrinin planlaması şöbəsinin müdiri, TƏBİB
Mövzu: "Yeni dərman formaları və onların tətbiq texnologiyaları"
Müşfiq Hüseynov, İxrac departamentinin direktoru, Supreme pharmatech 
Mövzu: "Liposom texnologiyası"
Professor, t.e.d., Adil Allahverdiyev, Elmi Tədqiqat Tibbi Profilaktika İnstitutu
Mövzu: "Xəstəliklərin müalicəsində kök hüceyrə və nanotexnologiya əsaslı metodların tətbiqi"
(Bakı Ekspo Mərkəzi, foye, təqdimat zonası)


*Təqdimatların işçi dilləri: Azərbaycan və İngilis

 

TƏRƏFDAŞLAR